WYDARZENIA

Krzyż jest pochodnią

>> W nocy cierpienia i zabłąkania krzyż jest pochodnią, która podtrzymuje oczekiwanie na nowy dzień zmartwychwstania. Boski Królu ukrzyżowany, niech tajemnica Twojej chwalebnej śmierci zatriumfuje w świecie. Spraw, abyśmy nie tracili odwagi i niezłomnej nadziei w obliczu dramatów ludzkości i wszelkich krzywd, które poniżają człowieka, odkupionego Twoją cenną krwią.

Spraw, abyśmy tego wieczoru z jeszcze głębszym przekonaniem zawołali: Twój krzyż jest zwycięstwem i zbawieniem, «quia per sanctam crucem tuam redemisti mundum» — «boś przez krzyż swój święty świat odkupić raczył». <<

Niech te słowa modlitwy Błogosławionego Jana Pawła II i wpatrywanie się w Krzyż Pana naszego będzie dla nas pochodnią w drodze życia. Zaczął się wczoraj Wielki Tydzień – nasze rozważania będą zatem jeszcze bardziej zbliżać nas do Męki Pańskiej, której symbolem jest Krzyż.

Kolejne zdjęcie, jakie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA zostało wykonane w Katedrze pw. Świętych Stanisława i Wacława w Świdnicy. Zachęcamy do przesyłania na adres: info@serwer1739513.home.pl inspirujących naszą wiarę zdjęć. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Spróbuję cię naprawić
Cristiada – świadectwo wiary

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status