WYDARZENIA

Radość chrześcijanina to nie wesołość chwili

>> Chrześcijanin jest człowiekiem radości. Tego uczy nas Jezus, tego naucza nas Kościół, zwłaszcza w tym okresie. Czym jest ta radość? Czy to jest wesołość? Nie, to nie to samo. Wesołość jest dobra, dobrze jest się weselić. Ale radość jest czymś więcej, jest czymś innym.

Jest czymś, co nie wypływa z motywów koniunkturalnych, pomyślnych okoliczności zewnętrznych danej chwili: jest czymś głębszym. Jest ona darem. Wesołość, gdybyśmy chcieli nią żyć w każdej chwili, w końcu zamienia się w lekkość, powierzchowność, a także prowadzi nas do jakiegoś stanu braku mądrości chrześcijańskiej, czyni nas po trosze głupimi, naiwnymi, nieprawdaż? Wszystko jest zabawą… Radość jest czymś innym. Radość jest darem Pana. Wypełnia nas od wewnątrz. To jakby namaszczenie Duchem Świętym. Tę radość znajdujemy w pewności, że Jezus jest z nami i z Ojcem. <<

Przypominamy te słowa Papieża Franciszka wypowiedziane w maju 2013 r. 1 kwietnia to dzień, w którym – niezależnie od okresu w liturgii – jest nieco więcej miejsca na żart, niż na co dzień. Mamy nadzieję, że wiadomość, jaką opublikowaliśmy dzisiaj rano, w której napisaliśmy o wizycie Ojca Świętego Franciszka w Świdnicy, choć zawiera w sobie żart, zostanie odebrana właśnie w kategoriach dobrze pojętej radości. Przecież z pewnością ucieszylibyśmy się, gdyby wiadomość o przyjeździe Papieża do naszej Diecezji stała się faktem.

Dedykujemy jeszcze jeden pogodny filmik. Tym razem to Papież Benedykt XVI, który opowiada dowcip…

https://www.youtube.com/watch?v=38Shms7uoXE

(kk)

Zobacz także
Euro za gender
Księga ocalenia

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status