WYDARZENIA

Wznieśmy wzrok ku górze, a serca ku niebu

Większość, jeśli nie wszystkie świątynie, w swojej architekturze mają wpisane to, by wierni znajdowali w nich przestrzeń spotkania z Panem Bogiem. Szczególnym tego akcentem są wieże kościołów. Przypominają nam, że warto wznieść oczy ku temu, co wyżej, a w ślad za tym podnieść się wewnętrznie ku temu, co wieczne. Kościelne wieże są też niejako drogowskazem, gdy – jak to się przecież zdarza – pogubimy się w życiowych ścieżkach.

Zdjęcie, jakie tym razem publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA oddaje powyższą myśl. Widać na nim wieżę kościoła pw. Świętego Józefa Robotnika w Ząbkowicach Śląskich, gdzie codzienną posługę sprawują Ojcowie Bonifratrzy. Tak też patrzmy na nasze kościoły parafialne lub mijane w czasie podróży inne miejsca oddane Panu na chwałę.

Zapraszamy do przesyłania na adres adres: info@serwer1739513.home.pl (tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI)  zdjęć tego, co widzisz, i co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary. Architektura, krajobrazy, świątki, poważne lub zabawne i niezwyczajne drobiazgi. Przydrożne kapliczki, wielkie sanktuaria, znane nam na co dzień kościoły. To wszystko zasługuje na to, by uradowało oczy i serca wielu.

Zobacz także
Nie zapomnijcie tamtych dni. Nie zapomnijcie!
Gdy bowiem w sobie masz Boga samego
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość