WYDARZENIA

Wznieśmy wzrok ku górze, a serca ku niebu

Większość, jeśli nie wszystkie świątynie, w swojej architekturze mają wpisane to, by wierni znajdowali w nich przestrzeń spotkania z Panem Bogiem. Szczególnym tego akcentem są wieże kościołów. Przypominają nam, że warto wznieść oczy ku temu, co wyżej, a w ślad za tym podnieść się wewnętrznie ku temu, co wieczne. Kościelne wieże są też niejako drogowskazem, gdy – jak to się przecież zdarza – pogubimy się w życiowych ścieżkach.

Zdjęcie, jakie tym razem publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA oddaje powyższą myśl. Widać na nim wieżę kościoła pw. Świętego Józefa Robotnika w Ząbkowicach Śląskich, gdzie codzienną posługę sprawują Ojcowie Bonifratrzy. Tak też patrzmy na nasze kościoły parafialne lub mijane w czasie podróży inne miejsca oddane Panu na chwałę.

Zapraszamy do przesyłania na adres adres: info@serwer1739513.home.pl (tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI)  zdjęć tego, co widzisz, i co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary. Architektura, krajobrazy, świątki, poważne lub zabawne i niezwyczajne drobiazgi. Przydrożne kapliczki, wielkie sanktuaria, znane nam na co dzień kościoły. To wszystko zasługuje na to, by uradowało oczy i serca wielu.

Zobacz także
Alleluja! Zmartwychwstał Pan!
Leć muzyczko!
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status