WYDARZENIA

Moc nawrócenia

W Częstochowie spotkają się nauczyciele i katecheci, a okazją do tego wspólnego przeżywania czasu modlitwy i skupienia będzie Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę.

Będzie to 77 peregrynacja wychowaców z całej Polski do Matki Bożej. Po raz pierwszy będą w niej brać udział katecheci, aby pogłębić integrację środowiska osób, które na co dzień pracują wśród dzieci i młodzieży edukując i wychowując młode pokolenie Polaków.

Pielgrzymka odbędzie się w dniach 1 – 2 lipca 2014 r. i będzie połączona z XIII Sympozjum Nauczycieli Katolickich. Sympozjum to obradować będzie w Auli Ojca Kordeckiego od godz. 15:00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Edwarda Dajczaka. Po części konferencyjnej o godz. 21:00 wszyscy będą obecni na Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu, a na godz. 23:00 zaplanowana jest Msza św. którą będzie celebrować Ksiądz Biskup Wiesław Mering.

Drugi dzień pielgrzymki rozpocznie się o godz. 9:30 przed szczytem klasztoru Ojców Paulinów. Po konferencji i koncercie na godz. 12:00 zaplanowana jest Msza św., której będzie przewodniczyć Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo. O godz. 15:00 odbędzie się Droga Krzyżowa na wałach klasztornych i o godz. 16:00 nabożeństwo rozesłania w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.

(kk)

Na podstawie: duszpasterstwonauczycieli.pl

Zobacz także
Kobiecy geniusz
Celebracja naszej wiary

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość