WYDARZENIA

Moc nawrócenia

W Częstochowie spotkają się nauczyciele i katecheci, a okazją do tego wspólnego przeżywania czasu modlitwy i skupienia będzie Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę.

Będzie to 77 peregrynacja wychowaców z całej Polski do Matki Bożej. Po raz pierwszy będą w niej brać udział katecheci, aby pogłębić integrację środowiska osób, które na co dzień pracują wśród dzieci i młodzieży edukując i wychowując młode pokolenie Polaków.

Pielgrzymka odbędzie się w dniach 1 – 2 lipca 2014 r. i będzie połączona z XIII Sympozjum Nauczycieli Katolickich. Sympozjum to obradować będzie w Auli Ojca Kordeckiego od godz. 15:00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Edwarda Dajczaka. Po części konferencyjnej o godz. 21:00 wszyscy będą obecni na Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu, a na godz. 23:00 zaplanowana jest Msza św. którą będzie celebrować Ksiądz Biskup Wiesław Mering.

Drugi dzień pielgrzymki rozpocznie się o godz. 9:30 przed szczytem klasztoru Ojców Paulinów. Po konferencji i koncercie na godz. 12:00 zaplanowana jest Msza św., której będzie przewodniczyć Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo. O godz. 15:00 odbędzie się Droga Krzyżowa na wałach klasztornych i o godz. 16:00 nabożeństwo rozesłania w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.

(kk)

Na podstawie: duszpasterstwonauczycieli.pl

Zobacz także
Gospodarz świata całego, hojnie nas wyposażył w zboże
Niezwykły koncert w Mieście Cudów

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status