WYDARZENIA

Powstrzymajmy bluźnierstwo

Na wieść o tym, że podczas Malta Festival Poznań ma zostać wystawiona pseudosztuka „Golgota Picnic”, zaprotestowało ponad 62 000 osób. Widowisko zostało odwołane. Niestety okazało się, że w wielu miejscach w Polsce znaleźli się organizatorzy pokazów lub czytań tego obrażającego uczucia religijne pokazu.  

Jak wiemy w sprawie pierwotnego terminu i miejsca pokazu odbyły się wiece i pikiety. Protestujący zdołali wymóc na dyrekcji poznańskiego festiwalu rezygnację z występów argentyńskiego pseudoartysty Rodrigo Garcii. Zatriumfował zdrowy rozsądek i zdołaliśmy obronić się przed świętokradztwem.

Niestety zamiar wywołania taniej sensacji, żerującej na antychrześcijańskich nastrojach, i promowania antysztukę pełnej wulgarności i bluźnierstw, ogłosiło wiele – także publicznych – instytucji kultury. Jako katolicy i jako podatnicy współfinansujący instytucje kultury, mamy prawo żądać rezygnacji z umieszczania pseudosztuki „Golgota Picnic” w repertuarach teatrów, ośrodków i centrów kultury czy też w innych miejscach utrzymywanych ze środków publicznych. Mamy też prawo domagać się wyjaśnień od urzędników samorządowych oraz radnych na jakiej podstawie i w oparciu o jakie środki w budżetach jednostek samorządu terytorialnego (gmin, powiatów i województw) pokrywa się koszty tych imprez, na które tzw. „wejściówki” bardzo często są rozprowadzane nieodpłatnie.

Zamiar organizacji czytania „Golgota Picnic” zgłaszała m.in. grupa teatralna pod nazwą Binominis i miało się to odbyć jutro w Wałbrzychu W wyniku licznych protestów środowisk „lektura” została odwołana, ale liderzy tej grupy zapowiadają już zamiar doprowadzenia do skutku swoich planów.

(kk)

Na podstawie: e-teatr.pl , protestuj.pl

Zobacz także
Promyk nadziei
Suchą stopą przez „czerwone morze” przeprowadził polski lud

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status