WYDARZENIA

Pątnicy ku Jasnej Górze zwycięstwa

XI Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej – tak jak zapowiadaliśmy w Portalu AKCJA –  idzie już jednym strumieniem ku Częstochowie. Jak w poprzednich latach, tak i tym razem wszystkie grupy pątnicze w minioną sobotę spotkały się w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bobolicach, skąd wczesnym rankiem wyruszyły na Jasną Górę. Dotrą tam w najbliższą sobotę rano.

Mszy św. w bobolickim Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej przewodniczył Ksiądz Biskup Ignacy Dec. Na wstępie liturgii ks. proboszcz Krzysztof Ziobrowski szczególnie serdecznie powitał przybyłe na nabożeństwo dwie uczestniczki Powstania Warszawskiego. Pasterz naszej Diecezji wręczył obu czcigodnym seniorkom bukiety kwiatów. Podobny gest uczynili obecni na liturgii przedstawiciele samorządu gminy i powiatu Ząbkowice Śląskie, na terenie którego znajduje się bobolickie sanktuarium. Wszyscy pielgrzymi rzęsistymi oklaskami wyrazili swój szacunek obu bohaterkom sprzed 70 lat. W homilii Ksiądz Biskup nawiązał do rocznicy zrywu w stolicy i zwrócił przy tym uwagę na bardzo ważkie zjawisko, jakim jest potrzeba opowiedzenia się za prawdą. Dotyczy to szczególnie roli i znaczenia sumienia w życiu społecznym, do którego prawo jest coraz częściej podważane przez elity władzy. Kościół nigdy nie odstąpi od obrony wolności sumienia i apeluje o zaangażowanie ludzi sumienia w życie publiczne – stwierdził Ksiądz Biskup.

Po Mszy św. wychodzących spod Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej pątników pozdrawiali m.in. Ksiądz Biskup Ignacy Dec oraz główny przewodnik ks. Romuald Brudnowski oraz proboszcz miejscowej parafii ks. Krzysztof Ziobrowski.

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ

Z PIELGRZYMKOWEGO PORANKA W BOBOLICACH

XI Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej zakończy się w sobotę 9 sierpnia br. o godz. 9:00 Mszą św., która zostanie odprawiona w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w klasztorze Ojców Paulinów na Jasnej Górze. Wszystkim pątnikom życzymy wielu sił duchowych i fizycznych na czas pielgrzymki oraz polecamy się modlitwie.

(kk)

Na podstawie: zabkowice4you.pl

Zobacz także
Spotkanie charyzmatyczne w Wałbrzychu
RIO w TVP
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka sie 4,2015 z 06:14

    […] Tak jak rok temu – w niedzielę o świcie, Mszy św. inaugurującej wspólny marsz wszystkich uczestników Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bobolicach, przewodniczył ksiądz biskup Ignacy Dec. Nawiązując do treści czytań mszalnych, ordynariusz wspólnoty diecezjalnej, zwracał uwagę na potrzebę zaspokajania dwojakiego głodu, jakiego doświadcza człowiek. Mówił bowiem o konieczności sięgania po pożywienie fizyczne dostarczające energii witalnych, jak i po pokarm duchowy, bez którego „nie damy rady pokonać tylu przeciwności i nie zdołamy wyzwolić w sobie całego dobra, jakim dysponujemy, i nie dotrzemy do najważniejszego celu ludzkiej egzystencji, jaką jest wieczność z Bogiem”. Liturgia, jak zwykle na pielgrzymce, była bardzo radosna i rozśpiewana mimo wczesnej pory. Tego dnia przed pątnikami był najdłuższy odcinek do pokonania, gdyż punktem docelowym było Przeworno, a po drodze kościół Ojców Cystersów w Henrykowie. Po nabożeństwie wszyscy pielgrzymi wyszli na wspólną już trasę tegorocznej wędrówki na Jasną Górę. […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status