WYDARZENIA

Pan Bóg daje nam czas, żeby zabierać głos

W dniach 14 – 16 bm., w Warszawie, spotkali się  na swych dorocznych rekolekcjach delegaci diecezjalnych struktur Akcji Katolickiej, będący członkami Rady Krajowego Instytutu AK, oraz diecezjalni asystenci kościelni stowarzyszenia.

Rekolekcje wygłosił ks. bp Marek Solarczyk przyjmując jak główną myśl swych rozważań słowa z przypowieści o synu marnotrawnym: „Moje dziecko! Wszystko Moje do ciebie należy” (Łk 15, 31).

W sobotę odbyło się również posiedzenie Rady KIAK, podczas którego delegaci przyjęli kierunki działania i plan finansowy na rok 2015. Zatwierdzono także kalendarium na przyszły rok, którego najważniejszym punktem jest II Krajowy Kongres Akcji Katolickiej, który odbędzie się w Krakowie w dniach 17-20 września.  Prezes Zarządu KIAK Halina Szydełko oprócz dokumentów statutowych i programowych omówiła również najważniejsze inicjatywy i działania stowarzyszenia z ostatnich miesięcy. Biskup Marek Solarczyk podsumował swoją ponad roczną kadencję asystenta kościelnego stowarzyszenia  odnosząc się do ważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce w tym czasie. Odnosząc się do przyszłości powiedział: – Wyzwania jakie stawia przed nami świat, przed którymi stajemy, są pewną podpowiedzią do wytyczania celów naszych działań. Pan Bóg daje nam czas i mówi – po to jesteście, żeby zabierać głos. Okazując otwartość na to, co nas otacza, ważne, żebyśmy nie zmarnowali tego, co przed nami.

(bu)

Na podstawie: ak.org.pl

Zobacz także
Matka czy dziecko? Oboje!
W służbie dialogu

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status