WYDARZENIA

Powierzajmy nasze dzieło Bożej Opatrzności

Wydarzenia minionego roku, konflikty zbrojne rozgrywające się prawie po sąsiedzku,  na Ukrainie, oraz  te na Bliskim Wschodzie, których ofiarą padły tysiące ludzi, w tym bezbronni starcy, kobiety i dzieci, gdzie szczególnych prześladowań doświadczają chrześcijanie, każą nam przede wszystkim zwrócić się do Boga z wielkim wołaniem i modlitwą o pokój. Nie możemy być pewni spokoju w naszej Ojczyźnie, w naszych domach, gdy na świecie nadal jest tyle punktów zapalnych, gdzie każdego dnia giną niewinni ludzie.

Podczas niedawnej konferencji w Sejmie, jej prelegenci, kreśląc sylwetkę św. Jana Pawła II, charyzmatycznego przywódcy duchowego, wielkiego autorytetu i wybitnego męża stanu, zwracali uwagę na Jego wkład w  rozwój wydarzeń społeczno-politycznych w wymiarze globalnym. Papież potępiał wojny jako metodę rozwiązywania problemów międzypaństwowych. Często mówił, że z „wojny wyrośnie inna wojna”. Aktualne wydarzenia potwierdzają słuszność jego stanowiska. Dlatego też w Kierunkach Działań Akcji Katolickiej na rok 2015, w dziale Formacja, wpisaliśmy punkt „Przypomnienie Orędzia Fatimskiego”. Jej tajemnice wyryły swój mocny ślad na pontyfikacie św. Jana Pawła II. Będąc ich powiernikiem papież zawierzył Niepokalanemu Sercu Maryi ludzi i narody.

Jestem przekonana, że w osobie świętego papieża, naszego rodaka, otrzymaliśmy możnego patrona. Za Jego wstawiennictwem prośmy Boga i Najświętszą Maryję Pannę o pokój dla naszego kraju i dla świata. Módlmy się o nienaruszalność naszych rodzin poddawanych próbom politycznych presji na ich naturalny kształt, status i kondycję. Szukajmy w Jego osobie wsparcia w działaniach, jakie winniśmy podejmować wypełniając obowiązek obywatelskiej, rozumnej troski na rzecz dobra wspólnego.

Jako członkowie Akcji Katolickiej, organizacji, która odrodziła się na wyraźne życzenie Ojca Świętego, pokładajmy wielką nadzieję w Jego orędownictwo również w naszych sprawach. Tak umocnieni możemy pewniej wstępować w Nowy Rok, który stawia przed nami tyle wyzwań, zwłaszcza II Krajowy Kongres, od którego dzielą nas już tylko miesiące. Powierzajmy to dzieło Bożej Opatrzności w  codziennej modlitwie, aby spełniło pokładane w nim oczekiwania dalszego wzrostu i umocnienia Akcji Katolickiej. Abyśmy z nadzieją i odwagą wstępowali w kolejną, trzecią już dekadę działalności stowarzyszenia, którego misją jest wspieranie Kościoła i troska o sprawy ojczyste.

Halina Szydełko

Prezes Zarządu KIAK

Na podstawie: ak.org.pl

Zobacz także
Czekając na motyle
Nasza Diecezja przyjęła nazwę MAGNIFICAT

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość