WYDARZENIA

Bieg do Serca

Zapraszamy do udziału w I Biegu do Serca, który odbędzie się 12 kwietnia 2015 roku w Kłodzku i w Boguszynie. Bieg jest wydarzeniem o charakterze sportowo-religijnym i w sposób nowoczesny opowiada światu i każdemu z osobna o Miłosierdziu Bożym.

Głównym kierunkiem, centrum tego Biegu jest Serce Jezusa. Papież Benedykt XVI pisał: „Każdy z nas, kiedy przystaje w ciszy, potrzebuje poczuć nie tylko bicie własnego serca, ale – jeszcze głębiej w swoim wnętrzu – pulsowanie niezawodnej obecności, wyczuwalnej zmysłami wiary, ale o wiele bardziej realnej: obecności Chrystusa, serca świata”. My w czasie Biegu do Serca pragniemy wsłuchiwać się w rytm serca Jezusa i wołać „O Jezu cichy i pokornego Serca, uczyń serca nasze według serca Twego”. W nazwie chodzi o ujęcie nie tylko jednego dnia, kilkudziesięciu minut, lecz opcji całego życia. Chcemy, aby BIEG DO SERCA poprzez uwypuklenie miłości Boga, który „tak umiłował świat, że Syna Swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” (J 3,16)  stał się wydarzeniem, które będzie prowadziło do pragnienia dalszego poznawania Boga i budowania relacji z Nim.

W naszym Biegu nie chodzi tylko o aspekt zdrowotny – o zdrowie naszego serca. O to chodzi również, ale nie przede wszystkim. „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. Ciągle gdzieś biegniemy, spieszymy się, zapisujemy przypomnienia na karteczkach, w smartfonach, kalendarzach papierowych, internetowych – nie wyrabiamy z tym wszystkim. Jesteśmy zmęczeni i utrudzeni, jest nam ciężko. Jezus ma na to lekarstwo. Właściwie to On sam jest Lekarzem, a lekarstwem jest możliwie najczęstsze przychodzenie do Niego z naszymi sprawami, z naszym życiem. Żadnej nie uzna za zbyt błahą ani mało ważną. Tylko Bóg może dać człowiekowi ostateczne ukojenie i odpoczynek (Iz 40,28-31). Bieg do Serca jest skierowany do wszystkich – Jezus mówi „przyjdźcie WSZYSCY”. My dodajemy przybiegnijcie wszyscy do zdrojów Bożego miłosierdzia!

W wymiarze geograficznym biegniemy do barokowej kaplicy św. Krzyża w Boguszynie, która jest położona na wzgórzu w Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kłodzku. Po przebyciu wybranego przez siebie dystansu będziemy uczestniczyć w ognisku. Patrząc na medal, (strona medalu z Sercem Jezusa Gorejącym Ogniskiem Miłości) próbować będziemy wejść w tajemnicę Serca Jezusa – zatrzymujemy się pod krzyżem, gdzie miały miejsce najważniejsze wydarzenia dla naszego zbawienia, męka i śmierć naszego Zbawiciela. Na zakończenie przewidziany jest koncert dwóch zespołów oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku. Każdy uczestnik Biegu otrzyma koszulkę i medal. Dzieci i młodzież do 25 roku życia ucząca się pakiet startowy otrzma gratis. Zapisy i więcej informacji dostępne są na stronie www.biegdoserca.blogspot.com

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Módlcie się za mnie
By to dziecko mogło być ochrzczone, pochowane, miało imię

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status