WYDARZENIA

Krzyż wbity na Golgocie

>> Krzyż wbity na Golgocie tego nie wybawi, kto sam na sercu swoim krzyża nie wystawi. << – napisał Adam Mickiewicz.

Gdzie znajdują się krzyże w naszych domach – w miejscach widocznych, eksponowanych czy też może nieco dyskretnie i trochę jakby tylko dla domowników? W jaki sposób traktowany jest krzyż w szpitalach, szkołach, instytucjach publicznych i miejscach odosobnienia – wiemy, że z tym bywa róźnie, między innymi ze względu na wirus tzw. „politycznej poprawności”. A co oznacza krzyż lub krzyżyk w samochodzie, którym na co dzień przemieszczamy się w różnym celu – jest znakiem naszej wiary czy bardziej rodzajem amuletu? Czy krzyżyk mamy na sobie, na łańcuszku, na różańcu w postaci obrączki lub wpięty w odzież?

Zdjęcie, który publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA  może zainspiruje każdego z nas do odpowiedzi na te pytania, a kontekst nakreślony cytatem z wieszcza, niech  będzie busolą naszej refleksji.

Zobacz także
W łączności z Jezusem i młodzieżą w Rio
Konwencja sankcjonuje przemoc wobec rodziny
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość