WYDARZENIA

Krzyż wbity na Golgocie

>> Krzyż wbity na Golgocie tego nie wybawi, kto sam na sercu swoim krzyża nie wystawi. << – napisał Adam Mickiewicz.

Gdzie znajdują się krzyże w naszych domach – w miejscach widocznych, eksponowanych czy też może nieco dyskretnie i trochę jakby tylko dla domowników? W jaki sposób traktowany jest krzyż w szpitalach, szkołach, instytucjach publicznych i miejscach odosobnienia – wiemy, że z tym bywa róźnie, między innymi ze względu na wirus tzw. „politycznej poprawności”. A co oznacza krzyż lub krzyżyk w samochodzie, którym na co dzień przemieszczamy się w różnym celu – jest znakiem naszej wiary czy bardziej rodzajem amuletu? Czy krzyżyk mamy na sobie, na łańcuszku, na różańcu w postaci obrączki lub wpięty w odzież?

Zdjęcie, który publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA  może zainspiruje każdego z nas do odpowiedzi na te pytania, a kontekst nakreślony cytatem z wieszcza, niech  będzie busolą naszej refleksji.

Zobacz także
Kontrowersyjna ustawa powstrzymana
O nadziei
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status