WYDARZENIA

Pasja Miłości

Droga Krzyżowa – nabożeństwo przywracające duchowo to, czym męka, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa, w ubiegłym tygodniu, w piątkowy wieczór wieczoru przyjęło niezwykłą formę. Stało się to za sprawą 5- i 6-latków z Przedszkola Nr 2 w Ząbkowicach Śląskich.

W wypełnionym wiernymi kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego dzieci prezentowały „Pasję Miłości” – pantomimiczną, śpiewaną i muzyczną opowieść o doświadczeniu zdrady, upokorzenia, cierpienia, smutku i osamotnienia, ale też o ofiarności, współczuciu, bliskości i nadziei. Na tle kolejnych stacji Drogi Krzyżowej przedszkolaki, ale i uczennice Szkoły Podstawowej Nr 3 i Gimnazjum Publicznego nr 2, wprowadzili wszystkich obecnych w świątyni w historię i znaczenie Wielkiego Piątku. W kościele panowała absolutna cisza, gdy padały słowa refleksji modlitewnych. Wzruszające słowa pieśni nawiązujących do Męki Pańskiej wzbudzały refleksję. Wstrząsająca była scena ukrzyżowania, gdy słychać było odgłos uderzeń młota o krzyż. Łzy w oczach obecnych na nabożeństwie, szczególnie rodziców i bliskich dzieci, uczyniły ten wieczór trudnym do opisania doznaniem. Droga Krzyżowa ukazana przez dzieci to dotąd nieznane zjawisko, aczkolwiek dzieci uczestniczą w tym nabożeństwie i często wygłaszają lub czytają rozważania. Tym razem jednak dzieci odtwarzały zdarzenia Wielkiego Piątku i poranka Zmartwychwstania.

Choreografię, stroje i muzyczne tło wykreowała Agnieszka Bartkiewicz – nauczycielka grupy V w Przedszkolu nr 2 wraz ze swoim mężem Michałem oraz: katechetka – siostra Michaela Lis ze zgromadzenia Sióstr Obliczanek i pani Marzena Golonka.  W roli Pana Jezusa wystąpił Mateusz Tabaczuk. Postać Matki Bożej odtwarzała Wiktoria Żurawska, zaś jako Poncjusz Piłat prezentował się Dawid Caputa. Ponadto z grona przedszkolaków wystąpili: Adam Bartkiewicz, Arkadiusz Cembik, Krystian Czeladzki, Jakub Dyrlaga, Karol Grolman, Natalia Jasion, Bartosz Lubieniecki, Xawery Mendera, Szymon Nowak, Natalia Ochowiec Bartosz Olewicz, Adrianna Piasecka, Adam Rehlis, Filip Ryczel, Jakub Sosin, Anna Topolska, Martyna Urbaniak, Łukasz Wilk. Należy również wymienić: Aleksandrę Zalas, Weronikę Wójcik, Paulinę Prochorowską i Martynę Ostaszewską z Gimnazjum Nr 2 oraz Darię Pogodzińską, Oliwię Józefowicz ze Szkoły Podstawowej nr 3.  Wydatnej pomoc w przygotowaniach udzieliła pani Anna Hanus – Dyrektor Przedszkola Publicznego  Nr 2  i pani Bogusława Cwek – twórczyni elementów dekoracji.

Jak się dowiedzieliśmy „Pasja Miłości” zostanie powtórzona w najbliższy piątek, tj. 20 marca 2015 r. o godz. 16:00 w kościele parafialnym pw. Św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich. Można więc będzie raz jeszcze odnaleźć głębię duchowych przeżyć w poruszającym wykonaniu najmłodszych Ząbkowiczan. Tym osobom, które zrealizowały tę cenną inicjatywę i przygotowały dzieci do udziału w nabożeństwie, należą się słowa wdzięczności i szacunku. To był bez wątpienia szczególny dar na czas Wielkiego Postu.

Na podstawie: zabkowice4you.pl

FOTOREPORTAŻ Z „PASJI MIŁOŚCI” 

ZNAJDZIESZ NA PORTALU ZĄBKOWICE4YOU.PL

Zobacz także
Dzięki, o Panie, składamy dzięki!
Manifestacja wiary i jedności

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status