WYDARZENIA

Wspinaczka z dobrym podparciem

„Tylko w górę” – tak brzmi hasło szkoły. Ambitne, ale zarazem niebezpieczne; czy taka dewiza bowiem nie oznacza otwartego przyznania się do udziału w „wyścigu szczurów”?

Nic podobnego. Liceum Salezjańskie we Wrocławiu, bo ono jest bohaterem tego krótkiego tekstu, to szkoła, w której panuje wyjątkowa, rodzinna atmosfera. Wpływa na nią między innymi kameralny charakter niewielkiego liceum i salezjański duch budowania serdecznej więzi między wychowankami a wychowawcami. W takim miejscu hasło „Tylko w górę” nabiera innego, rozsądnego wymiaru. Rozwój ucznia opiera się bowiem na czterech elementach: wiedzy, osobowości, talentach i wierze.

Zdobywanie wiedzy wspomaga dobre wyposażenie pracowni  w pomoce naukowe i umieszczenie tablic interaktywnych we wszystkich salach lekcyjnych. Wyjściu poza ramy podręcznikowej wiedzy służy choćby cykl otwartych wykładów „Liga Nauki”, na których najnowsze osiągnięcia naukowe prezentowane są przez tych, którzy nad nimi pracują. Z kolei humanistycznej refleksji i rozwijaniu literackich talentów poświęcony jest konkurs literacki „My Polacy, my Dolnoślązacy” współorganizowany przez szkołę już od dziesięciu lat. Rozwijanie innych talentów i zainteresowań zapewnia szeroka gama kółek i zajęć pozalekcyjnych.

A uczniowie? Wszędzie ich pełno. Pracują w Wolontariacie Szkolnym i Wolontariacie Misyjnym (począwszy od pomocy seniorom w parafii po udział w projektach misyjnych na różnych kontynentach), występują w audycjach Radia „Rodzina”, tworzą audycje szkolnej telewizji TVSLO, występują w niepowtarzalnych szkolnych Wieczorach Poezji Śpiewanej. „Tylko w górę”..  Od dawna wiadomo, że bezpieczna wspinaczka w górach opiera się na starej zasadzie ”trzech punktów podparcia”. Wiedza, osobowość, talenty i wiara. W Liceum Salezjańskim to zawsze cztery punkty.

Janusz Kaczorowski

Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Dominika Savio we Wrocławiu 

Zobacz także
Szatan nadal szuka ofiar swego kuszenia
Zaplanuj wakacje letnie

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status