WYDARZENIA

Alleluja zabrzmiało !

Po czterdziestodniowym poście zabrzmiało radosne Alleluja. Za nami oktawa Niedzieli Zmartwychwstania, trwa Tydzień Miłosierdzia, który zaczął się wczoraj od uroczystych liturgicznych obchodów nawiązujących do ustanowionej przez Świętego Jana Pawła II Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

Czy trwa w nas radość z ponownego odkrycia prawdy o zmartwychwstaniu Pana naszego Jezusa Chrystusa? Czy trwa w nas duchowa wiosna, czy może zadowalamy się wiosną w przyrodzie? Opublikowana kilka dni temu Bulla Papieża Franciszka „Misericordiae vultus”, której treść jest dostępna w portalu AKCJA, jest gorącą zachętą, abyśmy otworzyli nasze serca na Miłość Miłosierną, bez której najgłośniej śpiewane „alleluja” nie dotrze do potrzebujących naszego codziennego świadectwa.

Zdjęcie, który publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA  może zainspiruje każdego z nas do odpowiedzi na te pytania, a kontekst nakreślony cytatem z wieszcza, niech  będzie busolą naszej refleksji.

Zobacz także
Szatan nadal szuka ofiar swego kuszenia
Rocznica beatyfikacji Jana Pawła II

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status