WYDARZENIA

Jeśli Bóg tak będzie chciał

Miriam jest kilkuletnią dziewczynką i przebywa w obozie dla uchodźców. Niestety perspektywy dla tysięcy chrześcijańskich rodzin na uchodźstwie dramatycznie się pogorszyły. Wzmożenie działań przez państwo islamskiego powoduje ponowne zwiększenie fali uchodźców. W wielu obszarach, m.in. Aleppo, dziesiątki tysięcy chrześcijan obawia się obecnie o swoje życie. IS ciągle zdobywa nowe terytoria, coraz więcej liderów chrześcijańskich błaga o pomoc. Na terenach kurdyjskich w Iraku Północnym, gdzie mieszka obecnie ok. 300 000 pozostałych w Iraku chrześcijan, czyli ich znacząca większość, powstała ogromna luka w zaopatrzeniu potrzebujących.

Open Doors jako międzywyznaniowa i międzynarodowa organizacja udziela pomocy chrześcijanom, którzy są prześladowani za wiarę w Jezusa Chrystusa w ponad 50 krajach. Dzięki szeroko rozwiniętej służbie informacyjnej mówimy w tzw. wolnym świecie – w kościołach, w polityce czy w mediach – o tym, gdzie chrześcijanie są prześladowani, jaka pomoc jest im pilnie potrzebna oraz nawołujemy do modlitwy za nich. Zobacz filmowy wywiad z Miriam. Jest jedną z tych, które czekają na pomoc.

Muzyka i obraz pomagają zobaczyć, to czego nie usłyszymy i nie zobaczymy zmysłami. Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Współodpowiedzialność za przyjęcie uchodźców i za ich dalsze losy
Zaplanuj wakacje letnie
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka lip 27,2015 z 16:59

    […] Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA. […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość