WYDARZENIA

Kobieta ze smutnym obliczem

Pochodzenie cudownej Piety, jej twórca ani czas powstania nie są znane. Rzeźba została wykonana z drewna i ma około 60 cm wysokości. Maryja przedstawiona jest jako starsza kobieta ze smutnym, naznaczonym zmarszczkami obliczem. Bogarodzica odziana jest w czerwoną szatę, niebiesko-złoty płaszcz oraz biały welon ze złotą lamówką. Na jej kolanach leży nieproporcjonalnie małe ciało Zbawiciela. Postacie mają ma głowach korony sugerujące ich królewskość.

W spisywanej w latach 1737-1765 kronice kościoła zanotowano 1850 przypadków cudownych uzdrowień. Na ścianach prezbiterium odnaleźć można także liczne vota. Istnieją także dowody na liczne nawrócenia na katolicyzm. Mowa jest o – widocznej na zdjęciu cudownej figurce Matki Bożej Bolesnej z Sanktuarium w Bobolicach. Stamtąd w minioną sobotę po raz dwunasty wyruszyli na pątniczy szlak uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę.

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Rekolekcje z o. Jackiem Salijem
Bronimy rodzinę

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość