WYDARZENIA

Kobieta ze smutnym obliczem

Pochodzenie cudownej Piety, jej twórca ani czas powstania nie są znane. Rzeźba została wykonana z drewna i ma około 60 cm wysokości. Maryja przedstawiona jest jako starsza kobieta ze smutnym, naznaczonym zmarszczkami obliczem. Bogarodzica odziana jest w czerwoną szatę, niebiesko-złoty płaszcz oraz biały welon ze złotą lamówką. Na jej kolanach leży nieproporcjonalnie małe ciało Zbawiciela. Postacie mają ma głowach korony sugerujące ich królewskość.

W spisywanej w latach 1737-1765 kronice kościoła zanotowano 1850 przypadków cudownych uzdrowień. Na ścianach prezbiterium odnaleźć można także liczne vota. Istnieją także dowody na liczne nawrócenia na katolicyzm. Mowa jest o – widocznej na zdjęciu cudownej figurce Matki Bożej Bolesnej z Sanktuarium w Bobolicach. Stamtąd w minioną sobotę po raz dwunasty wyruszyli na pątniczy szlak uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę.

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Sprawiedliwy
Wywiad z nowym biskupem świdnickim. Bp Marek zdradza kierunek posługi

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status