WYDARZENIA

Odnawiająca moc Ducha Świętego

Umiłowani Diecezjanie, w ubiegłym roku z racji obchodów 10. rocznicy ustanowienia Diecezji Świdnickiej gościliśmy ojców: Antonello i Enrique, na co dzień posługujących we Wspólnocie Przymierze Miłosierdzia.

W czerwcu 2014 r., przez kilka dni, ojcowie z Brazylii prowadzili m.in. rekolekcje kapłańskie dla wszystkich księży proboszczów i wikariuszy z diecezji, a także spotkali się z liczną grupą młodzieży i dorosłych. Nauczanie ojców, ich świadectwo i posługa modlitwy były doświadczeniem Bożego działania, które pobudziło wielu do odnowienia wiary oraz entuzjazmu jej przeżywania. Ewangelizacyjny charakter prowadzonych przez ojców rekolekcji pomógł kapłanom, a także wiernym świeckim m.in. w innym niż dotąd zaangażowaniu w sprawy Ewangelii i Kościoła. Mając w pamięci zeszłoroczne duchowe owoce wizyty naszych gości zdecydowałem się ponowić wobec charyzmatycznych kaznodziejów swoje zaproszenie do odwiedzenia naszej Diecezji.

W odpowiedzi na zaproszenie w dniach 8 – 11 października br. będzie gościł w naszej Diecezji o. Antonello. Pobyt naszego gościa rozpocznie się 8 października (czwartek). Tego dnia, w Wambierzycach, poprowadzi on rekolekcje dla księży a następnie dla sióstr zakonnych. W sobotę, 10 października, w Wałbrzychu, na hali widowiskowej Aqua Zdrój obędzie się całodniowe spotkanie dla młodzieży a w niedzielę 11 października w tym samym miejscu spotkanie dla dorosłych. By wziąć udział w rekolekcjach, konieczne jest wcześniejsze zarejestrowanie się przez formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie internetowej naszej Diecezji. Po imiennym zarejestrowaniu się proszę o dokonanie opłaty rekolekcyjnej na wskazane konto.

Zachęcam i zapraszam Was, Drodzy Diecezjanie, przybądźcie licznie do Wałbrzycha ze swoimi duszpasterzami. Mam nadzieję i modlę się, by czas II Rekolekcji Diecezjalnych był dla nas czasem doświadczenia działania odnawiającej mocy Ducha Świętego i przyczynił się do ożywienia życia chrześcijańskiego w parafiach, we wspólnotach rodzinnych i małżeńskich naszej Diecezji. Z nadzieją na wspólne spotkanie oraz z prośbą o modlitwę indywidualną i wspólnotową w intencji rekolekcji.

+Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Odnawiająca moc Ducha Świętego_01

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl
Zobacz także
Bezcenny dar
By we współczesnej Polsce nigdy nie godzić się ze złem

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status