WYDARZENIA

Odnawiająca moc Ducha Świętego

Umiłowani Diecezjanie, w ubiegłym roku z racji obchodów 10. rocznicy ustanowienia Diecezji Świdnickiej gościliśmy ojców: Antonello i Enrique, na co dzień posługujących we Wspólnocie Przymierze Miłosierdzia.

W czerwcu 2014 r., przez kilka dni, ojcowie z Brazylii prowadzili m.in. rekolekcje kapłańskie dla wszystkich księży proboszczów i wikariuszy z diecezji, a także spotkali się z liczną grupą młodzieży i dorosłych. Nauczanie ojców, ich świadectwo i posługa modlitwy były doświadczeniem Bożego działania, które pobudziło wielu do odnowienia wiary oraz entuzjazmu jej przeżywania. Ewangelizacyjny charakter prowadzonych przez ojców rekolekcji pomógł kapłanom, a także wiernym świeckim m.in. w innym niż dotąd zaangażowaniu w sprawy Ewangelii i Kościoła. Mając w pamięci zeszłoroczne duchowe owoce wizyty naszych gości zdecydowałem się ponowić wobec charyzmatycznych kaznodziejów swoje zaproszenie do odwiedzenia naszej Diecezji.

W odpowiedzi na zaproszenie w dniach 8 – 11 października br. będzie gościł w naszej Diecezji o. Antonello. Pobyt naszego gościa rozpocznie się 8 października (czwartek). Tego dnia, w Wambierzycach, poprowadzi on rekolekcje dla księży a następnie dla sióstr zakonnych. W sobotę, 10 października, w Wałbrzychu, na hali widowiskowej Aqua Zdrój obędzie się całodniowe spotkanie dla młodzieży a w niedzielę 11 października w tym samym miejscu spotkanie dla dorosłych. By wziąć udział w rekolekcjach, konieczne jest wcześniejsze zarejestrowanie się przez formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie internetowej naszej Diecezji. Po imiennym zarejestrowaniu się proszę o dokonanie opłaty rekolekcyjnej na wskazane konto.

Zachęcam i zapraszam Was, Drodzy Diecezjanie, przybądźcie licznie do Wałbrzycha ze swoimi duszpasterzami. Mam nadzieję i modlę się, by czas II Rekolekcji Diecezjalnych był dla nas czasem doświadczenia działania odnawiającej mocy Ducha Świętego i przyczynił się do ożywienia życia chrześcijańskiego w parafiach, we wspólnotach rodzinnych i małżeńskich naszej Diecezji. Z nadzieją na wspólne spotkanie oraz z prośbą o modlitwę indywidualną i wspólnotową w intencji rekolekcji.

+Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Odnawiająca moc Ducha Świętego_01

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl
Zobacz także
Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią
Młodzi, nie dajcie się zniewolić!

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość