WYDARZENIA

Miłość, która na nich czekała okazała się skutecznym lekarstwem

„Skąd oczyszczający się w czyśćcu biorą siłę do przetrwania tego bolesnego procesu oczyszczenia? Czerpią ją z Miłości, która na nich czeka. Podobnie jak jeńcy wojenni, którzy przebywając wiele lat w obozach o chłodzie i głodzie, po powrocie do ojczyzny wyznawali: Udało się nam przeżyć tylko dlatego, bo wiedzieliśmy, że ktoś na nas czeka. Że są osoby, którym jesteśmy potrzebni, które się nas spodziewają. Miłość, która na nich czekała okazała się skutecznym lekarstwem na wszelkie doznawane zło. Na oczyszczających się w czyśćcu czeka największa Miłość.”

Powyższe słowa pochodzą z homiii Księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, wygłoszonej w uroczystość Wszystkich Świętych 2011 r. Pasterz Archidiecezji Poznańskiej powiedział wtedy również: „Kościół przeżywa w ten dzień Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. „Kościół, wspólna i kochająca Matka, oddawszy należną cześć wszystkim swoim dzieciom, radującym się już w niebie, stara się teraz gorącymi modłami do Chrystusa, swego Pana i Oblubieńca, przyjść z pomocą wszystkim jeszcze w czyśćcu cierpiącym, aby jak najrychlej mogli dojść do społeczności z błogosławionymi w radości wiekuistej”. W tym dniu staramy się pomóc tym zmarłym, którzy podczas ziemskiego życia byli wprawdzie otwarci na Boga, lecz w sposób niedoskonały. Których droga do pełnej szczęśliwości wymaga uprzedniego oczyszczenia z resztek niedoskonałości, z wszelkiego zniekształcenia duszy. Mówi Pismo: „ten zaś, którego dzieło spłonie, poniesie szkodę: sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień” (1 Kor 3, 14-15).”

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Stabat Mater

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status