U NAS WYDARZENIA

List Boga – już przeczytałeś?

>> Ks. Gerhard Hirschfelder (*1907 Kłodzko +1942 KL Dachau) będąc nieślubnym dzieckiem i wychowywanym jedynie przez dzielną i pobożną matkę Marię musiał przeżyć ciąg upokorzeń i pokonać wiele trudności, zanim doszedł do kapłaństwa. Mimo tego stał się on przykładem mężczyzn i kobiet z pierwszej połowy XX w. silnych Bożym duchem, które bez lęku rozjaśniały światłem Ewangelii złożone i dramatyczne wydarzenia naszego kontynentu. Historii jego życia należałoby nadać tytuł: „Znalazłem Miłość Największą, która mnie wypełniła i uczyniła zwycięską twierdzą”.

W konsekwencji ks. Gerhard jawi się nam jako odważny świadek piękna i mocy Bożej miłości (por. Pawłowe wyznanie – Rz 8,31). Także i w jego życiu potwierdzona została prawda, że kiedy serce człowieka zostaje napełnione miłością, to zarazem staje się ona jego przewodnikiem i jedyną siłą napędową jego egzystencji. Im bardziej kochamy Boga, tym bardziej konkretnie i autentycznie potrafimy miłować otaczające nas osoby, gdyż potrafimy dostrzegać w nich oblicze Pana. Tak przeżywana mistyka nie tylko że nie oddala nas od innych i nie wyobcowuje z życia, gdyż umożliwia widzenie całej rzeczywistości oczyma Boga i uczy działać w harmonii z Jego sercem. <<

Cytowane słowa pochodzą ze wstępu do książki „List Boga – Błogosławiony ksiądz Gerhard Hirschfelder heros ducha Ziemi Kłodzkiej”, której autorem jest ks. prof. Tadeusz Fitych. Postać beatyfikowanego sześć lat temu kapłana – w świetle najnowszej publikacji, w latach 2007 – 2015 autora ponad 120 przyczynków naukowych, popularnonaukowych, prelekcji i referatów poświęconych religijnej oraz historyczno-kulturowej tożsamość Ziemi Kłodzkiej. Artykuły księdza Tadusza Fitycha poświęcone osobie Błogosławionego Gerharda były także publikowane w portalu AKCJA.

Książka ukazała się w bardzo nietypowej formie, gdyż jest zapisana na dysku DVD, dzięki czemu czytelnik może w dogodny dla siebie sposób śledzić i analizować treść opublikowanych w formacie PDF artykułów, świadectw, ikonografii i przypisów. Dotąd nie było tak dokładnego i starannie opracowanego kompendium wiedzy o Błogosławionym. Książka jest jednocześnie absolutnie unikalnym „duchowym przewodnikiem” po Ziemi Kłodzkiej z jej historią i skarbami kultury sakralnej. Osoby zainteresowane nabyciem książki „List Boga” prosimy o kontakt mejlowy na adres: info@serwer1739513.home.pl (cena 1 egz CD z książeczką 30 zł plus koszt przesyłki).

Zobacz także
Weź swój krzyż
Oto Słowo Boże
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka lut 24,2017 z 13:10

    […] słowa pochodzą ze wstępu do książki „List Boga – Błogosławiony ksiądz Gerhard Hirschfelder heros ducha Ziemi Kłodzkiej…, której autorem jest ks. prof. Tadeusz Fitych. Tym razem książka wydana w formie elektronicznej, […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status