WYDARZENIA

Betlejemskie miasteczko

W czasie Świąt Narodzenia Pańskiego, plac przy kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla w Głuszycy zamienił się w betlejemskie miasteczko. Około 60 aktorów wymiennie odgrywało swoje role w 21 chatach, wybudowanych na styl miasteczka, w którym na świat przyszedł Jezus Chrystus. Według wstępnych informacji w ciągu 3 dni miasteczko odwiedziło ok. 8 tysięcy osób. 

Organizatorzy zadecydowali, że w uroczystość Objawienia Pańskiego, po przemarszu Orszaku Trzech Króli, głuszyckie Betlejem jeszcze raz zatętni życiem.  Już dziś zapraszamy i zachęcamy wszystkich tych, którym nie udało się z jakichkolwiek przyczyn dotrzeć do Głuszycy w czasie świątecznym na dzień 6 stycznia 2016 r. Początek Orszaku przewidywany jest na godz. 14:00.

KLIKNIJ I ZOBACZ RELACJĘ Z „ŻYWEGO BETLEJEM”

Zobacz także
Juliada 2013
Wspólnie możemy ocalić życie wielu dzieci!

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość