WYDARZENIA

Łódź Piotrowa jest Jego

>> Łódź Piotrowa nie jest moja, nie jest nasza – jest Jego! << – powiedział przed chwilą Ojciec Święty do zgromadzonych na Placu Świętego Piotra prawie 200 000 wiernych oraz milionów obecnych podczas ostatniej audiencji generalnej Benedykta XVI poprzez media elektroniczne.

>> Kościół to nie jest jakaś organizacja czy stowarzyszenie o celach humanitarnych czy religijnych, ale żywe ciało, komunia braci i sióstr w Ciele Jezusa Chrystusa, które jednoczy wszystkich << – mówił dalej Papież. W swoim wystąpieniu podkreślił, że rezygnacja z urzędu Biskupa Rzymu to bolesna decyzja podjęta dla dobra Kościoła. Przypomniał, że po 19 kwietnia 2005 r., kiedy przyjął posługę papieską >> już nie należy do siebie samego << i dlatego >> nie ma już powrotu do prywatności <<. >> Nie porzucam Krzyża, lecz pozostaję w nowy sposób przy Ukrzyżowanym Panu. << . Żegnając się ze wszystkimi i wielokrotnie dziękując za udzielane mu wsparcie, zapewnił, że będzie wszystkich obejmował modlitwą i prosi o nią dla księży kardynałów przed zbliżającym się konklawe. >> Pan jest obok. Nigdy nas nie opuszcza. I ogarnia nas swoją miłością. Dziękuję. << – zakończył Ojciec Święty Benedykt XVI. Słowa te zostały przyjęte z olbrzymim aplauzem wiernych. Papież był wyraźnie wzruszony.

Zwracając się do Polaków Ojciec Święty podziękował >> za wszelkie dowody bliskości i za Pielgrzymkę do Polski <<.  >>Mając na względzie wielkiego orędownika, jakim jest Błogosławiony Jan Paweł II << prosił o modlitwę i zapewnił o niej.

Po raz pierwszy w tym pontyfikacie, w papamobile którym Ojciec Święty przemieszczał się na Placu Świętego Piotra, obecny był operator kamery telewizyjnej, dzięki czemu widzowie na całym świecie mogli widzieć te chwile niemal wzrokiem Papieża. W Polsce audiencję generalną relacjonowały Telewizja Polska 1, Telewizja Trwam, Polsat News, TVN24 i Radio Maryja.

(kk)

Video: Telewizja Trwam ,  Rome Reports TV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
Akcja Katolicka szkołą wiary, świętości i apostolstwa
Stało się Słowo
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość