WYDARZENIA

Dziecko, pozbawione jakiejkolwiek opieki, konało w męczarniach

W wyniku nieudanego zabiegu aborcji, przeprowadzonego w 24. tygodniu ciąży, na świat przyszło żywe dziecko. Noworodkowi nie udzielono żadnej pomocy. Dziecko, pozbawione jakiejkolwiek opieki, konało w męczarniach przez godzinę.

Te przerażające wydarzenia – choć trudno w to uwierzyć – miały miejsce w nocy z 6 na 7 marca tego roku, w Szpitalu Świętej Rodziny w Warszawie, którego nazwa nie jest już teraz niczym więcej, niż koszmarną ironią. Doniesienia do prokuratury w tej sprawie złożyli już ksiądz Ryszard Halwa SAC z Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia oraz poseł Piotr Liroy-Marzec. Szpital Świętej Rodziny idzie bowiem w zaparte i wbrew pojawiającym się medialnym doniesieniom utrzymuje, że wszystko przebiegło zgodnie z przepisami ustawy. Jednocześnie unika podania jakichkolwiek konkretnych informacji – wliczając w to choćby stan dziecka po nieudanym zabiegu.

Opinia publiczna ma jednak prawo wiedzieć, co naprawdę wydarzyło się tej feralnej nocy, a jeśli postępowanie wskaże winnych tej tragedii – powinni oni zostać przykładnie ukarani. Wyjaśnienie tej bulwersującej sprawy powinno być priorytetem dla ministra sprawiedliwości – prokuratora generalnego. Domagamy się potwierdzenia od polskich władz, że życie ludzkie i jego godność to podstawowe, nienaruszalne wartości. Dowodem na to będzie odpowiednie zaangażowanie w wyjaśnienie tych wydarzeń.

Nie zwlekaj! Wejdź na
protestuj.pl i podpisz apel!

Nikt z nas nie wie, ile takich sytuacji notuje się rocznie w Polsce. Ta sprawa może być precedensowa, a Twój podpis może w przyszłości uratować niejedno życie. Nie zgadzajmy się na takie traktowanie ludzi, a zwłaszcza na odmawianie prawa do życia chorym dzieciom i zabijanie ich. Fundacja CitizienGO przygotowała list skierowany do położnych, lekarzy i pielęgniarek wspomnianego szpitala oraz innych placówek. Dodajmy im wspólnie odwagi, aby zawsze i niezależnie od konsekwencji bronili dzieci w każdej fazie rozwoju. Można podpisać petycję klikając na poniższy link:

http://www.citizengo.org/pl/lf/33442-polozne-i-lekarze-odmawiajcie-udzialu-w-aborcji-petycja-do-szpitala-im-swietej-rodziny

O sprawie poinformował portal Prawy.pl, pisząc, że „matka dziecka wraz z teściową przyjechały do Szpitala Świętej Rodziny ze szpitala Bielańskiego, aby dokonać aborcji.” Prawdopodobnie „tylko jedna położna zgodziła się uczestniczyć w procedurze i nie powołała się na klauzulę sumienia. Aborcja nie powiodła się i dziecko urodziło się żywe – około sześciomiesięczny noworodek, ważący 700 gram umierał przez ponad godzinę w potwornych męczarniach. Z naszych informacji wynika, że żaden z lekarzy ani pracowników placówki nie udzielił dziecku pomocy, ani nie próbował złagodzić bólu.” Sprawa została już zgłoszona do prokuratury. W liście, który kierujemy do położnych, lekarzy i pielęgniarek, przypominamy postawę lekarza ginekologa prof. Włodzimierza Fijałkowskiego. Odmawiając zabijania dzieci mówił „jako człowiek odmawiam”. Nie trzeba być wierzącym i praktykującym chrześcijaninem, aby sprzeciwiać się zabijaniu dzieci.  Gdyby wszyscy lekarze i położne w Polsce odmawiali udziału w aborcji, udałoby się uratować wiele dzieci, a także uchronić od cierpienia ich mamy i całe rodziny.

Zobacz także
Rodzina jako instytucja stanowi fundament ustroju społecznego państwa
Dziś Polska znów jest w potrzebie

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status