WYDARZENIA

Noc kościołów

Po raz pierwszy publicznie okazane zostaną obrazy Karola Dankwarta i innych mistrzów malarstwa baroku, nigdy do tej pory nie wystawiane, przynajmniej w czasach powojennych. Wszystkie dzieła znajdują się w Klasztorze Ojców Jezuitów w Kłodzku przy Placu Kościelnym, tuż obok kościoła pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny, za klauzurą klasztorną.

Wydarzenie będzie miało charakter społeczno-kulturalny i nie planujemy konferencji naukowej choć zapraszamy historyków sztuki, konserwatorów do uczestnictwa z nadzieją niezwykłej rozmowy o okazanych dziełach.

Program:
16:00 wejście z przewodnikiem do Kościoła pod wezwaniem NMP, gdzie znajdują się freski namalowane przez Karola Dankwarta oraz bardzo cenne rzeźby i obrazy wielu znakomitych artystów.

16:30 wejście do Klasztoru wraz z przewodnikiem, okazanie obrazów na parterze i drugim piętrze Klasztoru

17.15 konferencja prasowa  po zakończeniu konferencji udamy się z przewodnikiem do Kaplicy Św. Marii Magdaleny przy ul.Łukasińskiego (tuż przed Klasztorem Mniszek Klarysek), gdzie od czasów wojny nie zmieniło się nic a sama Kaplica użytkowana była sporadycznie.

18:30 wejście z przewodnikiem do Kościoła Św.Jerzego i Wojciecha przy Klasztorze Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji w Kłodzku, gdzie opowiemy skomplikowaną i burzliwą historię tego Kościoła, o którym wzmiankowano już w 1275 r., a poświęcenie świątyni odnotowano w 1479 r.

Oferta dla pozostałych osób lub grup:

19:00 wejście do klasztoru O. Jezuitów z przewodnikiem, prezentacja dzieł mistrzów baroku.

19:30 wejście do kościoła pod wezwaniem NMP z przewodnikiem, prezentacja fresków Karola Dankwarta, rzeźb, obrazów i architektury kościoła.

20:00 przejście do kaplicy Św. Marii Magdaleny ul. Łukasińskiego

20:15 wejście do kościoła Św. Jerzego i Wojciecha, prezentacja odkrywek konserwatorskich fresków oraz historia kościoła i Klasztoru Mniszek Klarysek, dawniej O. Bernardynów.

20:00 – 21:00 kolejne wejścia grup – wejście możliwe po zgłoszeniu – dla mediów, środowisk akademickich i konserwatorów sztuki –  hszczepanowska@wp.pl – dla wszystkich pozostalych chętnych grzegorz@drogibaroku.org

Tylko ten jeden raz w sobotę 18 czerwca 2016 r. w godz. 16:00 – 17.30 otwarte zostaną drzwi klasztoru dla mediów i środowisk akademickich, gdzie można będzie filmować, fotografować i nagrywać. Informacje bieżące na FB; Kłodzkie Freski oraz Noc Kościołów w Kłodzku. To wyjątkowe wydarzenie możliwe jest dzięki niezwykłej życzliwości O. Jezuitów w Kłodzku i być może nie powtórzy się przez dziesiątki kolejnych lat.

Zobacz także
Kobiecy geniusz
Od Ducha do ucha

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status