WYDARZENIA

Noc kościołów

Po raz pierwszy publicznie okazane zostaną obrazy Karola Dankwarta i innych mistrzów malarstwa baroku, nigdy do tej pory nie wystawiane, przynajmniej w czasach powojennych. Wszystkie dzieła znajdują się w Klasztorze Ojców Jezuitów w Kłodzku przy Placu Kościelnym, tuż obok kościoła pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny, za klauzurą klasztorną.

Wydarzenie będzie miało charakter społeczno-kulturalny i nie planujemy konferencji naukowej choć zapraszamy historyków sztuki, konserwatorów do uczestnictwa z nadzieją niezwykłej rozmowy o okazanych dziełach.

Program:
16:00 wejście z przewodnikiem do Kościoła pod wezwaniem NMP, gdzie znajdują się freski namalowane przez Karola Dankwarta oraz bardzo cenne rzeźby i obrazy wielu znakomitych artystów.

16:30 wejście do Klasztoru wraz z przewodnikiem, okazanie obrazów na parterze i drugim piętrze Klasztoru

17.15 konferencja prasowa  po zakończeniu konferencji udamy się z przewodnikiem do Kaplicy Św. Marii Magdaleny przy ul.Łukasińskiego (tuż przed Klasztorem Mniszek Klarysek), gdzie od czasów wojny nie zmieniło się nic a sama Kaplica użytkowana była sporadycznie.

18:30 wejście z przewodnikiem do Kościoła Św.Jerzego i Wojciecha przy Klasztorze Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji w Kłodzku, gdzie opowiemy skomplikowaną i burzliwą historię tego Kościoła, o którym wzmiankowano już w 1275 r., a poświęcenie świątyni odnotowano w 1479 r.

Oferta dla pozostałych osób lub grup:

19:00 wejście do klasztoru O. Jezuitów z przewodnikiem, prezentacja dzieł mistrzów baroku.

19:30 wejście do kościoła pod wezwaniem NMP z przewodnikiem, prezentacja fresków Karola Dankwarta, rzeźb, obrazów i architektury kościoła.

20:00 przejście do kaplicy Św. Marii Magdaleny ul. Łukasińskiego

20:15 wejście do kościoła Św. Jerzego i Wojciecha, prezentacja odkrywek konserwatorskich fresków oraz historia kościoła i Klasztoru Mniszek Klarysek, dawniej O. Bernardynów.

20:00 – 21:00 kolejne wejścia grup – wejście możliwe po zgłoszeniu – dla mediów, środowisk akademickich i konserwatorów sztuki –  hszczepanowska@wp.pl – dla wszystkich pozostalych chętnych grzegorz@drogibaroku.org

Tylko ten jeden raz w sobotę 18 czerwca 2016 r. w godz. 16:00 – 17.30 otwarte zostaną drzwi klasztoru dla mediów i środowisk akademickich, gdzie można będzie filmować, fotografować i nagrywać. Informacje bieżące na FB; Kłodzkie Freski oraz Noc Kościołów w Kłodzku. To wyjątkowe wydarzenie możliwe jest dzięki niezwykłej życzliwości O. Jezuitów w Kłodzku i być może nie powtórzy się przez dziesiątki kolejnych lat.

Zobacz także
Misja ze wszystkimi i dla wszystkich
Modlitewny weekend w Starym Wielisławiu

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość