WYDARZENIA

Polska traci!

Według danych GUS na emigracji przebywa obecnie ponad 2,3 mln Polaków. Zapraszam do nowej, ważnej kampanii w interesie Polski. Petycja autorstwa „Misji Gabriela” podnosi ważny problem dużej emigracji młodych Polaków i proponuje rozwiązania, które mogłyby zatrzymać ten proces, a do tego pozytywnie wpłynąć na rozwój przedsiębiorczości. 

Autorzy piszą: „Chcemy zahamować emigrację młodych ludzi i wesprzeć ich start w dorosłe życie. Chcemy przekonać rząd, że ułatwienia dla młodych przedsiębiorców to najlepszy sposób na zatrzymanie ich w Polsce. W Wielkiej Brytanii kwota wolna od podatku została podniesiona do ponad 50 tys. zł. Postulujemy, aby to samo rozwiązanie zostało wprowadzone w Polsce.” Autorzy petycji przypominają również, że 2/3 młodych Polaków rozważa po maturze wyjazd zagranicę, wykazują, że podniesienie kwoty wolnej od podatku opłaciło się Wielkiej Brytanii, a Polska traci na emigracji. Piszą dalej: „Powinniśmy uczyć się od najlepszych gospodarek świata. Wielka Brytania zwolniła aż 3 mln swoich obywateli od podatku dochodowego. W tej chwili w Polsce kwota wolna od podatku wynosi ok. 600 funtów. W przeliczeniu na złotówki wychodzi 3091 zł. Przez 7 lat została podniesiona ta kwota jedynie o 2 zł! Brytyjczycy sukcesywnie podnoszą tę kwotę od prawie 10 lat. Dzięki temu więcej pieniędzy zostaje w kieszeniach obywateli. Dlatego nie ma co się dziwić, że młodzi Polacy wolą pracować na Wyspach. Emigranci budują obce gospodarki. Prof. Janusz Kobeszko z Instytutu Sobieskiego przekonuje, że w latach 2014-2020 polski PKB straci z tego powodu potencjalne 130 mld euro!”

Link do petycji:

http://www.citizengo.org/pl/34057-dobry-start-dla-mlodych-wsparcie-w-prowadzeniu-wlasnej-firmy-petycja-do-premiera-mateusza

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk / CitizenGO Polska
Zobacz także
Każde życie jest bezcenne!
Customized Essay Implemented to Your Ask

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status