WYDARZENIA

Wszyscy jesteśmy Nazarejczykami

W centrum światowej polityki – w siedzibie głównej Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Yorku, przemówili przedstawiciele tych, o których możni tego świata często nie chcą pamiętać. Podczas II Międzynarodowego Kongresu „Wszyscy jesteśmy Nazarejczykami” wypowiedzieli się przedstawiciele prześladowanych chrześcijan. To nie były zwykłe wystąpienia. To było wołanie o pomoc.

Podczas Kongresu w siedzibie ONZ przemawiał m.in. najmłodsza córka Asii Bibi, Eisham oraz jej tata i mąż Asii Bibi, Ashiq Masih. Sąd Najwyższy Pakistanu zwleka z wyznaczeniem terminu kolejnej rozprawy (Asia Bibi przebywa ciągle w więzieniu, choć mogłaby wrócić teraz do domu, bo już prawie rok temu Sąd Najwyższy uznał, że cały proces musi się odbyć na nowo. Niestety, ryzyko, że od razu ktoś by ją zamordował, gdyby opuściła więzienie, jest zbyt duże). Kilka tygodni temu muzułmanie, którzy chcieliby zamordować Asię, wyznaczyli kolejną nagrodę dla tego, kto ją zabije. Módlmy się za Asię!

Głos zabrali rodzice Amerykanki Kayli Mueller – zamordowanej ponad dwa lata temu, a wcześniej gwałconej w Iraku przez członków tak zwanego Państwa Islamskiego. Wypowiedzieli się świadkowie prześladowań w Syrii: Jean-Clément Jeanbart, ks. abp Rodrigo Miranda – biskup Aleppo, Siostra María de Guadalupe. Poruszająca była wypowiedź świadka prześladowań w Nigerii ks. bpa Joseph Danlami Bagobiri – biskupa Kafanchan, który przedstawił tragiczną sytuację chrześcijan. Szczególnie cierpią dziewczęta porwane przez Boko Haram.

Podczas Kongresu prezes CitizenGO, Ignacio Arsuaga, zaprezentował i doręczył petycję z podpisami ponad 400.000 osób, które domagają się, aby ONZ zakwalifikował zbrodnie ISIS na chrześcijanach i innych mniejszościach religijnych do kategorii ludobójstwa i aby podjął środki w celu zakończenia tego dramatu, który dzieje się na oczach całego świata. Trudno jest przytoczyć wszystkie słowa, jakie padły podczas tego poruszającego, kilkudniowego wydarzenia. Co istotne, te wypowiedzi miały miejsce w ONZ i wielu ambasadorów państw członkowskich mogło z pierwszej ręki usłyszeć o dramacie, którego sprawcą jest ISIS i inni dopuszczający się okrutnego ludobójstwa. Pragnę podkreślić, że to wydarzenie odbyło się dzięki tysiącom członków CitizenGO, Którzy wspierali je modlitwą, którzy przekazali darowizny pieniężne na ten cel, którzy uczestniczyli w wydarzeniu osobiście lub przez Internet. Za każde wsparcie z serca Państwu DZIĘKUJEMY. Wspólnie możemy zrobić, co tylko jesteśmy w stanie, na rzecz pomocy prześladowanym braciom i siostrom. Na koniec dodam, że całe wydarzenie było współorganizowane przez ambasadorów Stolicy Apostolskiej przy ONZ w Nowym Jorku. Nie mamy żadnych wątpliwości, że było ono bardzo potrzebne… Zastanawiamy się tylko: dlaczego o coś, co powinno być oczywiste (jak obrona prześladowanych chrześcijan!) trzeba tak zaciekle walczyć?

FOT: shoah.org.uk - na zdjęciu ciała dzieci - ofiar ataku na chrześcijańską wieś Al Duvair w Syrii 
Magdalena Korzekwa-Kaliszuk - dyrektor Kampanii CitizenGO Polska
Zobacz także
Ave Maria
Strażniczka Wiary rozświetla drogę pielgrzymom

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status