WYDARZENIA

Tajemnica świętości w zasięgu każdego człowieka

Papież Jan Paweł II na audiencji po beatyfikacji Piotra Jerzego Frassatiego, 20 maja 1990 r. powiedział: „Spoglądając na nowego Błogosławionego nie trudno zrozumieć, że tajemnica świętości jest naprawdę w zasięgu każdego człowieka”.

Pier Giorgio Frassati to postać fascynująca. 24-letni student politechniki z Turynu jest przykładem, że świętość jest możliwa w każdym wieku, niezależnie od środowiska, w którym się wyrosło. Pier Giorgio Frassati kochał górskie wędrówki, radością, talentem oratorskim przyciągał swoich rówieśników, którym niósł Ewangelię. Szczególnie wrażliwy był na potrzeby ludzi biednych i pokrzywdzonych. Pomagając chorym, zaraził się chorobą Heinego-Medina. Pier Giorgio umiera w Turynie 4 lipca 1925 roku po kilku dniach cierpień.

Relikwie Błogosławionego Piotra Jerzego zostały przywiezione do Polski. Jest bowiem jednym z patronów Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Papież Franciszek stawia młodym za wzór świeckiego Włocha żyjącego na początku XX wieku, który w sposób szczególny czynił miłosierdzie ofiarując potrzebującym dużo więcej niż dary materialne, dawał samego siebie.

Błogosławiony Piotr Jerzy Frassati jest jednocześnie patronem Akcji Katolickiej, dlatego w szczególny sposób zapraszamy członkowie Akcji Katolickiej proszeni są o włączenie się i czynne uczestnictwo w zaplanowanych uroczystościach poprzez modlitwę, czuwanie, wystawienie pocztów sztandarowych. W drodze do Krakowa relikwie odwiedzą kościoły dominikańskie w 11 polskich miastach. Jednym z nich jest Wrocław. Program uroczystości w stolicy Dolnego Śląska, które odbędą się dzisiaj, tj. we wtorek 12 lipca 2016 r. i jutro 13 lipca 2016 r. jest następujący:

11:00 wjazd od autostrady A4 poprzez węzeł Bielany Wrocławskie i przejazd ulicami al. Karkonoska, Wyścigowa, Ślężna, Borowska, Peronowa, Kołłątaja, plac Dominikański.

11:30 przybycie do bazyliki św. Wojciecha we Wrocławiu

Powitanie relikwii

12:00 Msza św. z homilią

13:00 Via Lucis z PG Frassatim

17:00 Msza św. z homilią

19:00 Msza św. z homilią

Droga Krzyżowa z PG Frassatim

Środa 13 lipca

7:00 Msza św.

7:40 pożegnanie relikwii

8:00 – wyjazd relikwii do Szczecina ulicami Janickiego, Purkyniego, św. Katarzyny, Oławską, Kazimierza Wielkiego, św. Mikołaja, Legnicka, pl. Strzegomski, Strzegomska, Graniczna, A 8 (wjazd Wrocław-Lotnisko), A 4 (E 70) do zjazdu Legnica, dalej DK 3 aż do A6, następnie DK 13.

Zobacz także
Nie zapominajmy drogi do kościoła
Atak na Kościół

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość