WYDARZENIA

Tajemnica świętości w zasięgu każdego człowieka

Papież Jan Paweł II na audiencji po beatyfikacji Piotra Jerzego Frassatiego, 20 maja 1990 r. powiedział: „Spoglądając na nowego Błogosławionego nie trudno zrozumieć, że tajemnica świętości jest naprawdę w zasięgu każdego człowieka”.

Pier Giorgio Frassati to postać fascynująca. 24-letni student politechniki z Turynu jest przykładem, że świętość jest możliwa w każdym wieku, niezależnie od środowiska, w którym się wyrosło. Pier Giorgio Frassati kochał górskie wędrówki, radością, talentem oratorskim przyciągał swoich rówieśników, którym niósł Ewangelię. Szczególnie wrażliwy był na potrzeby ludzi biednych i pokrzywdzonych. Pomagając chorym, zaraził się chorobą Heinego-Medina. Pier Giorgio umiera w Turynie 4 lipca 1925 roku po kilku dniach cierpień.

Relikwie Błogosławionego Piotra Jerzego zostały przywiezione do Polski. Jest bowiem jednym z patronów Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Papież Franciszek stawia młodym za wzór świeckiego Włocha żyjącego na początku XX wieku, który w sposób szczególny czynił miłosierdzie ofiarując potrzebującym dużo więcej niż dary materialne, dawał samego siebie.

Błogosławiony Piotr Jerzy Frassati jest jednocześnie patronem Akcji Katolickiej, dlatego w szczególny sposób zapraszamy członkowie Akcji Katolickiej proszeni są o włączenie się i czynne uczestnictwo w zaplanowanych uroczystościach poprzez modlitwę, czuwanie, wystawienie pocztów sztandarowych. W drodze do Krakowa relikwie odwiedzą kościoły dominikańskie w 11 polskich miastach. Jednym z nich jest Wrocław. Program uroczystości w stolicy Dolnego Śląska, które odbędą się dzisiaj, tj. we wtorek 12 lipca 2016 r. i jutro 13 lipca 2016 r. jest następujący:

11:00 wjazd od autostrady A4 poprzez węzeł Bielany Wrocławskie i przejazd ulicami al. Karkonoska, Wyścigowa, Ślężna, Borowska, Peronowa, Kołłątaja, plac Dominikański.

11:30 przybycie do bazyliki św. Wojciecha we Wrocławiu

Powitanie relikwii

12:00 Msza św. z homilią

13:00 Via Lucis z PG Frassatim

17:00 Msza św. z homilią

19:00 Msza św. z homilią

Droga Krzyżowa z PG Frassatim

Środa 13 lipca

7:00 Msza św.

7:40 pożegnanie relikwii

8:00 – wyjazd relikwii do Szczecina ulicami Janickiego, Purkyniego, św. Katarzyny, Oławską, Kazimierza Wielkiego, św. Mikołaja, Legnicka, pl. Strzegomski, Strzegomska, Graniczna, A 8 (wjazd Wrocław-Lotnisko), A 4 (E 70) do zjazdu Legnica, dalej DK 3 aż do A6, następnie DK 13.

Zobacz także
W służbie ewangelizacji
20 lat Akcji Katolickiej w Polsce

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status