WYDARZENIA

Śpiewam mojej Ojczyźnie

Zarząd Akcji Katolickiej w Polsce, serdecznie zaprasza do włączenia się w wielkie patriotyczne śpiewanie i zgłoszenia wykonawcy z Waszej diecezji do udziału w Ogólnopolskim Koncercie Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie”, który odbędzie się w niedzielę 13 listopada 2016 r. na Zamku Królewskim w Warszawie. Koncert poprzedzi o godz. 11.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny w Archikatedrze Warszawskiej Św. Jana.

Wychowanie patriotyczne należy do ważnych zadań podejmowanych przez Akcję Katolicką w Polsce. Od kilkunastu lat jesteśmy organizatorami przeglądów, konkursów i wieczorów  pieśni patriotycznej w wielu parafiach i w diecezjach. Od sześciu lat organizowano Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej w Krakowie. Kontynuując tę dotychczasową inicjatywę w tym zakresie, od tego roku proponujemy nieco zmienioną formę i miejsce tego wydarzenia. Zapraszamy Wykonawców przez Diecezjalne Instytuty Akcji Katolickiej na Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej do Zamku Królewskiego w Warszawie.

Inicjatywa współorganizowana jest z Zamkiem Królewskim, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z wnioskiem o objęcie patronatem honorowym wystąpiono do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, a o objęcie patronatem medialnym wystąpiono do TVP oraz KAI. W załączeniu przekazujemy Regulamin Koncertu zawierający  szczegółowy opis, program inicjatywy oraz kartę zgłoszeniową.

Reprezentanta diecezji na Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej zgłaszają Diecezjalne Instytuty Akcji Katolickiej (DIAK), przesyłając kartę zgłoszenia (wzór w załączeniu). Zgłoszenie należy przesłać: listownie na adres: Akcja Katolicka w Polsce, ul. Nowogrodzka 49, 00-695 Warszawa, lub pocztą elektroniczną na adres: akwpl@ak.org.pl . Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 września 2016 r. Decyduje kolejność zgłoszeń. Do 15 października br. opublikujemy na stronie internetowej www.ak.org.pl listę Wykonawców wraz z repertuarem.

Ufając, że podejmowana inicjatywa patriotyczna będzie owocowała przez kolejne pokolenia, z radością oczekujemy na to niewątpliwie piękne i wielkie wydarzenie. Serdecznie zapraszam

Urszula Furtak - prezes Zarządu KIAK

Do pobrania

OKPP Regulamin 2016

OKPP karta zgłoszenia 2016

Zobacz także
Niedziela dla Boga i dla rodziny
Miłość, która na nich czekała okazała się skutecznym lekarstwem

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status