WYDARZENIA

Na zdradę ceny nie ma

Kary nie będzie dla przeciętnych drani, a lud ofiary złoży nadaremnie. Morderców będą grzebać z honorami. Na bruku ulic nędza się wylęgnie. Pomimo wszystko świat trwać będzie nadal – w Słońce i Kłamstwo wierzą ludzie prości. Niedostrzegalna szerzy się zagłada, a wszystkie ręce lśnią aż od czystości. Handel, jakich nie było, z chciwością się zmaga, na gorycz popytu, na zdradę ceny nie ma. Uczynków złych i dobrych kołysze się waga z pełnymi krwi szalami obiema. Nieistniejące w milczeniu narasta, aż prezydenci i gwiazd korce bledną. Coś się na pewno wydarzy – to jasne, ale nam wtedy będzie wszystko jedno.

Słowa Jacka Kaczmarskiego, muzyka Przemysław Gintrowski – śpiewa i gra formacja Contra Mundum. Utwór miał premierę wczoraj, w przeddzień obchodzonej dzisiaj 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Ten poruszający song Noberta „Smoły” Smolińskiego przekazujemy, aby dzisiaj – 13 grudnia 2016 roku – przypomnieć zbrodnię, jakiej na naszym narodzie dokonał w 1981 roku komunistyczny dyktator Wojciech Jaruzelski, który ustawił armię i inne posłuszne mu służby przeciwko Polakom.  

Zaledwie kilka dni temu jeden z funkcjonariuszy aparatu przemocy publicznie ośmielił się twierdzić, że w 1981 roku i później „dochowano kultury” i „może były jakieś bijatyki”. Sprawcy zbrodni: mocodawcy i wykonawcy usiłują wymazać z pamięci morderstwa, przemoc psychiczną i fizyczną, bezprawne aresztowania, szantaże, powszechną inwigilację, rozpad resztek gospodarki narodowej, a przede wszystkim destrukcję ducha solidarności. W jednym nurcie znajdują się dzisiaj byli UB-ecy, SB-ecy i niektórzy politycy opozycji, dla których prawda o czasach, gdy Polska znajdowała się pod sowieckim butem jest niewygodna. Coś ich łączy, coś sprawia, że idą razem i chcą pod szyldem „demokracji” przywrócić swój monopol na Polskę.

https://www.youtube.com/watch?v=R3b1eVVvGHo

Dzisiaj jednak naszym doświadczeniem jest pamięć. Wyzwaniem dla państwa, ale też dla nas, jest oddanie czci ofiarom stanu wojennego, pomoc tym, którzy do dzisiaj ponoszą konsekwencje tamtych wydarzeń. Mamy też prawo do pełnej wiedzy kto zdradził, kto donosił, kto krzywdził, kto wysługiwał się reżimowi. Stan wojenny był wojną z Polakami. Sprawcy nie mogą być bezkarni, a skrzywdzeni mają prawo do sprawiedliwości. Wieczna pamięć należy się tym, którzy stracili życie.  

  

Zobacz także
Matka Kościoła
Niedziela jako dobro kulturowe

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status