NAMYSŁY

Cudowna, Boża łaska

Cudowna, Boża łaska ta, zbawiła mnie. Zbawiła z grzechów mnie. Zgubiony, nędzny byłem ja, lecz teraz cieszę się. Ta łaska wlała Boży strach w kamienne serce me. I wtedy zobaczyłem we łzach, żem  na przepaści dnie. Łaska podźwignęła mnie i naprzód wiedzie wciąż. Przez ciemne i burzliwe dni tam, gdzie Ojcowski dom. O Boże, dzięki Ci za cudną łaskę Twą! Do nóg Twych padam w kornej czci, niebiosa chwałą brzmią.

Liturgicznie znajdujemy się w tzw. „okresie zwykłym”. Czas pomiędzy Bożym Narodzeniem a Wielkim Postem bywa częstokroć określany jako karnawał. Czy ta radosna atmosfera wypełnia także nasze dusze czy może jest jedynie powierzchownym, doraźnym i zmaterializowaniem emocji? Nie zapominajmy drogi do Pana Boga, nie traćmy z oczu horyzontu wieczności.

Muzyka i obraz, słowa i gest, utrwalane na video, mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem, dlatego kontynuujemy nasz cykl filmowy. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Jak można uprawiać duszpasterstwo bez kościoła?
Osoby konsekrowane świadkami miłosierdzia

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość