NAMYSŁY

Cudowna, Boża łaska

Cudowna, Boża łaska ta, zbawiła mnie. Zbawiła z grzechów mnie. Zgubiony, nędzny byłem ja, lecz teraz cieszę się. Ta łaska wlała Boży strach w kamienne serce me. I wtedy zobaczyłem we łzach, żem  na przepaści dnie. Łaska podźwignęła mnie i naprzód wiedzie wciąż. Przez ciemne i burzliwe dni tam, gdzie Ojcowski dom. O Boże, dzięki Ci za cudną łaskę Twą! Do nóg Twych padam w kornej czci, niebiosa chwałą brzmią.

Liturgicznie znajdujemy się w tzw. „okresie zwykłym”. Czas pomiędzy Bożym Narodzeniem a Wielkim Postem bywa częstokroć określany jako karnawał. Czy ta radosna atmosfera wypełnia także nasze dusze czy może jest jedynie powierzchownym, doraźnym i zmaterializowaniem emocji? Nie zapominajmy drogi do Pana Boga, nie traćmy z oczu horyzontu wieczności.

Muzyka i obraz, słowa i gest, utrwalane na video, mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem, dlatego kontynuujemy nasz cykl filmowy. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Kto jest najważniejszy?
Unia Europejska musi na nowo odkryć sens bycia przede wszystkim „wspólnotą” osób i narodów

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status