NAMYSŁY

Kolęda Maryi

Ciemna nocy niepojęta. Drzewo, co na mrozie pękasz. Pomóżcie mnie, umęczonej wędrować w dalekie strony. O Józefie, ty mnie wspomóż, byśmy doszli gdzie do domu. Już ból mi ciało przeszywa, a gdzie ja będę rodziła? Ani łyżki, ani miski. Ani deski dla kołyski. Ani płatka, ani szmatka, Co ja pocznę, biedna matka? Lisy po śniegu rysują. Wilki z boru nawołują. Gdzie ja samotna w tej drodze Bożego Syna urodzę? Już nie mogę płakać z żalu. Już mnie stopy ogniem palą, a tu jeszcze taka droga. Ani domu, ani ognia. Ciemna nocy niepojęta. Drzewo, co na mrozie pękasz. Pomóżcie mnie, umęczonej wędrować w dalekie strony.

„Kolęd się nie piłuje” – mówią o swojej aktywności ewangelizacyjnej członkowie formacji „El’Brzeszczoteros” z Radomia. Ale to ten wysiłek, jakoś porównywalny do pracy stolarskiego brzeszczota, skłonił ich, by swój zespół nazwać „El’Brzeszczoteros”. – Nasza płyta z kolędami doskonale nadaje się do tego, by przy niej można było razem śpiewać, bo przecież są tu te tak bardzo znane tradycyjne śpiewy okresu Bożego Narodzenia. Tym, nad czym pracowaliśmy, jest aranżacja. Ona tchnie nowością będącą nawiązaniem do różnych stylów współczesnej muzyki – mówią. Muzycy i instrumentaliści są zgraną paczką, grającą razem i ćwiczącą od dobrych dwóch lat. Posłuchajmy z jaką energią i radością śpiewają i grają „Kolędę Maryi”.

Muzyka i obraz, słowa i gest, utrwalane na video, mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem, dlatego kontynuujemy nasz cykl filmowy. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Z istnienia i ciężkości kar poznajemy głupotę i złość grzechu
Dziękujemy Ci, Ojcze nasz za chleb powszedni

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status