WYDARZENIA

German Death Camps

Mobilny billboard z napisem „Death Camps Were Nazi German” wyruszył kilka dni temu z Wrocławia do Niemiec, Belgii i Wielkiej Brytanii. Akcja ta stanowi kolejny etap protestu zorganizowanego przez polskich internautów przeciwko używaniu przez zagraniczne media sformułowania „polskiej obozy koncentracyjne”.

 – Idea naszej akcji jest prosta. Żądamy prawdy historycznej, jesteśmy przeciwnikami używania zwrotu „polskie obozy koncentracyjne”, który teraz nagminnie używany jest w zachodnich mediach – powiedział na zorganizowanej w środę we Wrocławiu konferencji prasowej Dawid Hallmann z Fundacji Tradycji Miast i Wsi. Poinformował on, że projekt billboardu został wyłoniony w konkursie zaś pieniądze na akcję pochodzą z internetowej zbiórki koordynowanej m.in. przez „Żelazną logikę”. Zgodnie z wcześniejszymi propozycjami billboard pojedzie do Mainz, Wiesbaden, Bonn, Brukseli, Londynu i Cambridge, gdzie zakończy swoją trasę.

Organizatorzy akcji zakomunikowali, że przygotowują kolejne projekty walki o prawdę historyczną. Skandaliczne kłamstwa powtarzane przez największe zachodnie media zmobilizowały również polski rząd do pracy nad specjalną ustawą wprowadzającą kary dla osób szerzących nieprawdę o „polskich obozach zagłady”.

German Death Camps_02

Na podstawie: naszdziennik.pl / wpolityce.pl / pch24.pl
Zobacz także
Jasełka rodziców dla dzieci
Rekolekcje liderów Akcji Katolickiej

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość