WYDARZENIA

Idźcie i głoście

Rada Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej obradowała na zwyczajnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym, 4 lutego 2017 r., w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Spotkanie na progu nowego roku stało się okazją do podziękowań za wszelkie dobro apostolskiego trudu. W posiedzeniu uczestniczyli m.in. pani Magdalena Jarosz – prezes DIAK Diecezji Świdnickiej oraz ks. Sławomir Augustynowicz – asystent diecezjalny DIAK.

Rada przyjęła sprawozdania za rok 2016 oraz udzieliła absolutorium Zarządowi KIAK. Podczas spotkania Rady zgodnie ze wskazaniem Pasterzy Kościoła,  przyjęto, że kierunek naszej misji w Kościele wyznaczać będzie hasło i szczególna zachęta: „Idźcie i głoście”. Na tegorocznych przewodników wskazano Maryję, Św. Brata Alberta ale również Św. Jana Pawła II. Zaplanowano realizację inicjatyw i założeń kalendarium Akcji Katolickiej w Polsce na rok 2017. Zachęcono do zgłębienia i upowszechnienia praktyki Apelu Jasnogórskiego, wieczornej modlitwy do Matki Bożej w intencji Kościoła i Ojczyzny. „Stańmy do Apelu Jasnogórskiego jako wspólnoty POAK” – zapisano w kierunkach.

W wyniku wyborów uzupełniających w skład Zarządu KIAK Rada wybrała Pana Janusza Leśniaka z Diecezji Siedleckiej. Realizując wypracowane potrzeby rozwoju AK, omówiono przygotowania do rozpoczynających się międzydiecezjalnych rekolekcji dla Zarządów DIAK, które odbędą się w czterech miejscach w Polsce: Płocku, Toruniu, Kaliszu oraz Busku Zdroju.

W Roku Jubileuszowym, zachęcono do szczególnie licznego udziału w Pielgrzymce Akcji Katolickiej na Jasną Górę, by zaprosić osobiście Maryję do swojego domu, rodziny i życia, by stała się Królową naszych wszystkich spraw. Ponadto wśród poruszanych tematów zachęcano do włączenia się struktur diecezjalnych w obchody Uroczystości Świętego Wojciecha w Gnieźnie, maryjnych w Zakopanem i na Jasnej Górze oraz albertyńskich w Krakowie. Jednocześnie wskazano na potrzebę obecności podczas uroczystości państwowych i patriotycznych każdego szczebla.

Wśród innych tematów znalazły się warsztaty medialne, do przeprowadzenia których zachęcał rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik oraz zdynamizowanie działań w zakresie jedności pomiędzy AK i KSM. Gościem Rady KIAK była również Ilona Trojnar, Przewodnicząca Prezydium Rady Krajowej KSM. Rada uznała, że wyznaczone kierunki, zwłaszcza te związane z pogłębieniem wiary, staną się motywem inicjowania i chrześcijańskiej kreatywności w środowiskach diecezjalnych. Obrady przebiegały z udziałem asystentów diecezjalnych na czele z asystentem krajowym biskupem Mirosławem Milewskim.

Króluj nam Chryste!

W imieniu Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej

Urszula Furtak – prezes KIAK

Na podstawie: ak.org.pl
Zobacz także
Ave Maria Jasnogórska
III Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status