U NAS

Ferie z AKCJĄ – sposób na nudę

Parafialny Oddział  Akcji Katolickiej przy Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski i św. Maternusa w Stroniu Śląskim po raz kolejny zorganizował w okresie od 13 do 18 lutego 2017 r. bezpłatne półkolonie dla 74 dzieci z terenu Parafii i Gminy Stronie Śląskie.

Półkolonie rozpoczęły się 13 lutego o godz. 9. rano Mszą świętą o Błogosławieństwo Boże i Opiekę Matki Bożej patronki parafii dla uczestników półkolonii i ich opiekunów. Program półkolonii był urozmaicony. W ramach zajęć plastycznych odbyły się m.in. warsztaty filcowania przeprowadzone przez profesjonalną pracownię. Uczestnicy poznali zasady wykonywania oraz wykonali samodzielnie prace artystyczne tą metodą. Był też czas na konkursy i zgaduj zgadule, zawody sportowe, ognisko z pieczeniem kiełbasek. Dzieci za udział w konkursach i zawodach sportowych otrzymywały nagrody. Uczestnicy półkolonii dwukrotnie wyjeżdżali  autokarami do Kłodzka. Najpierw do kina na film „Ostatni smok świata”, a potem na zwiedzanie kłodzkich podziemi. W ostatnim dniu półkolonii dzieci przygotowały wystawę swoich prac plastycznych (które później zabrały do domu), następnie balowały na tradycyjnym już karnawałowym balu przebierańców.  W trakcie półkolonii dzieci miały zapewnione śniadanie i obiad dwudaniowy, napoje, owoce, drożdżówki, słodycze.

Nad przebiegiem półkolonii czuwało 16 osób, w tym 9 członków POAK. Dziećmi opiekowało się 8 osób z kwalifikacjami niezbędnymi do opieki nad dziećmi. Pozostałe osoby to wolontariusze i członkowie POAK z doświadczeniem nabytym w czasie poprzednich półkolonii. Dwie z nich pomagały wychowawcom, pozostałe zajmowały się sprawami gospodarczymi i organizacyjnymi. Zorganizowanie bezpłatnych półkolonii  było możliwe dzięki poparciu Księdza proboszcza Ryszarda Szula, który wspiera organizowanie półkolonii w salkach plebanii, przychylności władz Gminy przy rozdzielaniu dotacji na wypoczynek dzieci, pomocy rzeczowej  i finansowej  ludzi i firm wrażliwych na potrzeby dzieci, a przede wszystkim dzięki bezinteresownej pracy wolontariuszy – sympatyków Akcji Katolickiej  i samych członków Akcji, którzy poświęcili swój wolny czas na opiekę nad uczestnikami półkolonii, organizowanie zajęć i przygotowanie posiłków. Bez ich pracy mimo otrzymanych środków, zorganizowanie półkolonii byłoby niemożliwe.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej  jest wdzięczny za wszelką pomoc przy organizowaniu półkolonii, które dla dzieci są radosnym i atrakcyjnym spędzeniem części ferii  zimowych. Mamy też nadzieję, że przy wsparciu życzliwych ludzi, będziemy mogli  kontynuować  organizowanie półkolonii .

W imieniu członków POAK – prezes Alicja  Taszycka
Zobacz także
Rekolekcje liderów Akcji Katolickiej
Pani Żaneta Nukui z „Anielskim Sercem”

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status