U NAS

Ferie z AKCJĄ – sposób na nudę

Parafialny Oddział  Akcji Katolickiej przy Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski i św. Maternusa w Stroniu Śląskim po raz kolejny zorganizował w okresie od 13 do 18 lutego 2017 r. bezpłatne półkolonie dla 74 dzieci z terenu Parafii i Gminy Stronie Śląskie.

Półkolonie rozpoczęły się 13 lutego o godz. 9. rano Mszą świętą o Błogosławieństwo Boże i Opiekę Matki Bożej patronki parafii dla uczestników półkolonii i ich opiekunów. Program półkolonii był urozmaicony. W ramach zajęć plastycznych odbyły się m.in. warsztaty filcowania przeprowadzone przez profesjonalną pracownię. Uczestnicy poznali zasady wykonywania oraz wykonali samodzielnie prace artystyczne tą metodą. Był też czas na konkursy i zgaduj zgadule, zawody sportowe, ognisko z pieczeniem kiełbasek. Dzieci za udział w konkursach i zawodach sportowych otrzymywały nagrody. Uczestnicy półkolonii dwukrotnie wyjeżdżali  autokarami do Kłodzka. Najpierw do kina na film „Ostatni smok świata”, a potem na zwiedzanie kłodzkich podziemi. W ostatnim dniu półkolonii dzieci przygotowały wystawę swoich prac plastycznych (które później zabrały do domu), następnie balowały na tradycyjnym już karnawałowym balu przebierańców.  W trakcie półkolonii dzieci miały zapewnione śniadanie i obiad dwudaniowy, napoje, owoce, drożdżówki, słodycze.

Nad przebiegiem półkolonii czuwało 16 osób, w tym 9 członków POAK. Dziećmi opiekowało się 8 osób z kwalifikacjami niezbędnymi do opieki nad dziećmi. Pozostałe osoby to wolontariusze i członkowie POAK z doświadczeniem nabytym w czasie poprzednich półkolonii. Dwie z nich pomagały wychowawcom, pozostałe zajmowały się sprawami gospodarczymi i organizacyjnymi. Zorganizowanie bezpłatnych półkolonii  było możliwe dzięki poparciu Księdza proboszcza Ryszarda Szula, który wspiera organizowanie półkolonii w salkach plebanii, przychylności władz Gminy przy rozdzielaniu dotacji na wypoczynek dzieci, pomocy rzeczowej  i finansowej  ludzi i firm wrażliwych na potrzeby dzieci, a przede wszystkim dzięki bezinteresownej pracy wolontariuszy – sympatyków Akcji Katolickiej  i samych członków Akcji, którzy poświęcili swój wolny czas na opiekę nad uczestnikami półkolonii, organizowanie zajęć i przygotowanie posiłków. Bez ich pracy mimo otrzymanych środków, zorganizowanie półkolonii byłoby niemożliwe.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej  jest wdzięczny za wszelką pomoc przy organizowaniu półkolonii, które dla dzieci są radosnym i atrakcyjnym spędzeniem części ferii  zimowych. Mamy też nadzieję, że przy wsparciu życzliwych ludzi, będziemy mogli  kontynuować  organizowanie półkolonii .

W imieniu członków POAK – prezes Alicja  Taszycka
Zobacz także
Ewangelizujmy – to nasze powołanie
Rok 2017 czasem formacji i ewangelizacji

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość