U NAS

Z nowym zapałem

Kolejne tegoroczne posiedzenie Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej przypadło na czas po ogólnopolskich rekolekcjach, w jakich nasi przedstawiciele uczestniczyli na początku marca br.

Od omówienia przebiegu tych wielkopostnych ćwiczeń duchowych rozpoczęły się obrady, które miały miejsce 14 marca 2017 r. w Głuszycy. Przebieg zajęć rekolekcyjnych, jakie trwały w dniach 10 – 12 marca 2017 r. w Kaliszu omówił Pan wiceprezes Krzysztof Kotowicz. Wskazał m.in. na tematykę konferencji skupioną na powołaniu i charyzmacie Akcji Katolickiej. W dalszej części obrad analizowany był plan bieżącej aktywności naszego stowarzyszenia na niwie diecezji i parafii pod kątem formacji członków i sympatyków Akcji Katolickiej w Diecezji Świdnickiej. Jak poinformowała Pani prezes Magdalena Jarosz, 1 kwietnia 2017 r. w godz. 10:00 – 15:00 odbędzie się w Dzierżoniowie wielkopostny dzień skupienia członków DIAK. W programie przewidziana jest Msza św., konferencje oraz wspólna modlitwa. Trwają także przygotowania do udziału w ogólnopolskiej pielgrzymce Akcji Katolickiej na Jasną Górę, zaplanowanej na 10 czerwca 2017 r., o czym mówił członek zarządu DIAK Pan Jacek Pawlik. Ks. asystent Sławomir Augustynowicz zaprezentował ideę Społecznej Szkoły Liderów, której współorganizatorem jest DIAK Diecezji Świdnickiej. Do udziału w systematycznych zajęciach, które rozpoczną się od kwietnia 2017 r. w Świdnicy, zaproszeni są miedzy innymi członkowie Akcji Katolickiej. Pani Anna Sosialuk – członek zarządu poinformowała natomiast i zaprosiła na spotkania z Andrzejem Wronką zaplanowane na 22 i 23 marca 2017 r. w Boguszowie-Gorcach. Prelegent jest prezesem Stowarzyszenia Ruch Effatha zajmującego się obroną wiary katolickiej przed działalności sekt i błędnych duchowości. Na wniosek Pani prezes Magdaleny Jarosz zainicjowane zostały prace nad opracowaniem wieloletniej strategii dla Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej. Członkowie naszego stowarzyszenia są proszeni o składanie wniosków, propozycji i uwag służących wypracowaniu tego dokumentu, który miałby obejmować lata 2018 – 2022. Wszelkie sugestie można przekazywać na piśmie (osobiście, pocztą, e-mail) do 10 kwietnia 2017 r. Po wypracowaniu projektu, zarząd zamierza przedłożyć uchwałę w tej sprawie na posiedzeniu Rady DIAK w czerwcu br.

Spotkanie rozpoczęło się i zakończyło modlitwą poprowadzoną przez Ks. asystenta Sławomira Augustynowicza, a prowadziła je Pani prezes Magdalena Jarosz. Zarząd przyjął m.in. ustalenie, że kolejne posiedzenia zarządu odbywać się będą naprzemiennie w Głuszycy oraz w kolejnych siedzibach POAK zawsze w trzeci wtorek miesiąca.

Zobacz także
Jubileusz 25. Akcji Katolickiej w Polsce
Nasz… czy ich… – o Kościele…
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka kw. 25,2017 z 06:52

    […] Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej. Spotkanie odbyło się 18 kwietnia 2017 r. Według wcześniej przyjętej zasady o wyjazdowym charakterze obrad, tym razem miały miejsce w Szczawnie […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość