U NAS

Z nowym zapałem

Kolejne tegoroczne posiedzenie Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej przypadło na czas po ogólnopolskich rekolekcjach, w jakich nasi przedstawiciele uczestniczyli na początku marca br.

Od omówienia przebiegu tych wielkopostnych ćwiczeń duchowych rozpoczęły się obrady, które miały miejsce 14 marca 2017 r. w Głuszycy. Przebieg zajęć rekolekcyjnych, jakie trwały w dniach 10 – 12 marca 2017 r. w Kaliszu omówił Pan wiceprezes Krzysztof Kotowicz. Wskazał m.in. na tematykę konferencji skupioną na powołaniu i charyzmacie Akcji Katolickiej. W dalszej części obrad analizowany był plan bieżącej aktywności naszego stowarzyszenia na niwie diecezji i parafii pod kątem formacji członków i sympatyków Akcji Katolickiej w Diecezji Świdnickiej. Jak poinformowała Pani prezes Magdalena Jarosz, 1 kwietnia 2017 r. w godz. 10:00 – 15:00 odbędzie się w Dzierżoniowie wielkopostny dzień skupienia członków DIAK. W programie przewidziana jest Msza św., konferencje oraz wspólna modlitwa. Trwają także przygotowania do udziału w ogólnopolskiej pielgrzymce Akcji Katolickiej na Jasną Górę, zaplanowanej na 10 czerwca 2017 r., o czym mówił członek zarządu DIAK Pan Jacek Pawlik. Ks. asystent Sławomir Augustynowicz zaprezentował ideę Społecznej Szkoły Liderów, której współorganizatorem jest DIAK Diecezji Świdnickiej. Do udziału w systematycznych zajęciach, które rozpoczną się od kwietnia 2017 r. w Świdnicy, zaproszeni są miedzy innymi członkowie Akcji Katolickiej. Pani Anna Sosialuk – członek zarządu poinformowała natomiast i zaprosiła na spotkania z Andrzejem Wronką zaplanowane na 22 i 23 marca 2017 r. w Boguszowie-Gorcach. Prelegent jest prezesem Stowarzyszenia Ruch Effatha zajmującego się obroną wiary katolickiej przed działalności sekt i błędnych duchowości. Na wniosek Pani prezes Magdaleny Jarosz zainicjowane zostały prace nad opracowaniem wieloletniej strategii dla Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej. Członkowie naszego stowarzyszenia są proszeni o składanie wniosków, propozycji i uwag służących wypracowaniu tego dokumentu, który miałby obejmować lata 2018 – 2022. Wszelkie sugestie można przekazywać na piśmie (osobiście, pocztą, e-mail) do 10 kwietnia 2017 r. Po wypracowaniu projektu, zarząd zamierza przedłożyć uchwałę w tej sprawie na posiedzeniu Rady DIAK w czerwcu br.

Spotkanie rozpoczęło się i zakończyło modlitwą poprowadzoną przez Ks. asystenta Sławomira Augustynowicza, a prowadziła je Pani prezes Magdalena Jarosz. Zarząd przyjął m.in. ustalenie, że kolejne posiedzenia zarządu odbywać się będą naprzemiennie w Głuszycy oraz w kolejnych siedzibach POAK zawsze w trzeci wtorek miesiąca.

Zobacz także
KOMUNIKAT Z POSIEDZENIA RADY KRAJOWEGO INSTYTUTU AKCJI KATOLICKIEJ
Od planów do działania
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka kwi 25,2017 z 06:52

    […] Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej. Spotkanie odbyło się 18 kwietnia 2017 r. Według wcześniej przyjętej zasady o wyjazdowym charakterze obrad, tym razem miały miejsce w Szczawnie […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status