WYDARZENIA

Maryjo, Królowo Polski, jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam

Zapewne nie ma wielu Polaków a w tym szczególnie członków Akcji Katolickiej, którzy by nie nawiedzili w swoim dotychczasowym życiu Jasnogórskiego Sanktuarium. To dla nas Polaków miejsce szczególne. Od stuleci nasz katolicki naród jest dumny ze swojej wiernej miłości do Maryi, Matki Jezusa Chrystusa. To Ona wybrała i ukochała sobie nasz naród. Ona prowadzi kolejne rzesze Polaków do Jezusa.

Jako naród 19 listopada 2016 roku uznaliśmy królowanie Jezusa Chrystusa!  Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana, to z jednej strony głęboki wymiar indywidualny, z drugiej obejmujący całe życie wspólnotowe w naszej Ojczyźnie. Swoim zasięgiem otacza polskie rodziny, parafie, miejsca pracy, urzędy, naród i państwo. Do Maryi od wieków pielgrzymujemy jako naród, przybywają liczne wspólnoty, różne stany i zawody, każdy w swoim wytęsknionym czasie. Z dumą i radością już niebawem i my jako Akcja Katolicka będziemy pielgrzymować do Matki Bożej, jednak nasza Pani i Królowa Polski czeka na nas każdego dnia. Dlatego świadomi i pełni ufności kierujemy jej swoje zawołanie w godzinie Apelu Jasnogórskiego ale też pełni wiary wyruszamy na spotkanie z Nią w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.

Zapraszam wszystkich członków Akcji Katolickiej, gorliwych czcicieli Matki Bożej na Jasną Górę by dać świadectwo jej umiłowania. Zabierzmy przed Jej oblicze, nasze sztandary i emblematy, wszystkie osobiste ale też nasze akcyjne intencje. Pozwólmy niech Pani Jasnogórska, nasza Matka i Królowa sercem ogarnie każdego z nas niech.

Maryjo, Królowo Polski, jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam.

Urszula Furtak

Prezes Akcji Katolickiej w Polsce

Zobacz także
Oświeceni wiarą
„Rozmowa dnia” o Akcji Katolickiej

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status