WYDARZENIA

Przybądźcie proszę do Częstochowy

Umiłowani Diecezjanie, od kilku dni na Jasną Górę zmierza XIV Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej.

Kilkaset osób, w sześciu grupach, reprezentujących różne rejony naszej diecezji, przybliża się do celu swojej drogi. Już we wtorek, 8 sierpnia, w obecności naszych pielgrzymów przed wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej poprowadzę o godz. 21.00 Apel Jasnogórski powierzając pątników i całą naszą diecezję Królowej Polski. W środę, 9 sierpnia, o godz. 7.30 rozpocznie się oficjalne i uroczyste powitanie pieszej pielgrzymki świdnickiej na jasnogórskich wałach.  Następnie o godz. 9.00 sprawowana będzie Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu podczas której podziękujemy  Bogu za przyczyną Jasnogórskiej Pani za wszelkie duchowe owoce tegorocznego pielgrzymowania.

Drodzy Siostry i Bracia, zwracam się z apelem i zarazem z zaproszeniem do wszystkich duszpasterzy i diecezjan o włączenie się w uroczyste zakończenie tegorocznej pieszej pielgrzymki. Przybądźcie proszę do Częstochowy organizując wyjazd dla duchowych uczestników pieszej pielgrzymki a także zachęcając wszystkich diecezjan by dane nam było wspólnie modlić się w duchowej stolicy naszej Ojczyzny. Potraktujmy naszą drogę na Jasną Górę i spotkanie z pieszymi pątnikami, jako naszą diecezjalną pielgrzymkę do Tronu Matki Boskiej Częstochowskiej.

Licząc na Waszą obecność i wspólną modlitwę w naszym narodowym sanktuarium wszystkich polecam Najlepszej z Matek i udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego w związku z zakończeniem XIV Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl
Zobacz także
Różaniec „Do Granic” w Diecezji Świdnickiej
Bronimy rodzinę

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status