NAMYSŁY

Obudź mnie do wiary

Obudź mnie do wiary Matko. Obudź mnie bym nie zasnął. Cały Tobie się oddaję, zawsze Twoim dzieckiem pragnę być. W Twoich dłoniach me schronienie, w Twym spojrzeniu pocieszenie Matko! Cały Twój Maryjo! Cały Twój na wieki! Tyś potężną jest Królową. Miażdżysz węża Twoją stopą Matko! Cały Twój Maryjo! Cały Twój na wieki! Obudź nas do wiary Matko. Obudź naród by nie zasnął. W Twoje ręce go oddaję! Chcemy dziećmi Twymi zawsze być! Przecież Polski Tyś Królową! Zwyciężymy z Twą pomocą Matko!

Piosenka Wspólnoty Guadalupe „Obudź mnie do wiary” powstała przed kanonizacją Jana Pawła II. Jest nawiązaniem do zawołania „Totus Tuus, Mariae”, jakiemu Święty Papież Polak był niezłomnie wierny. Przypominamy sobie postać Karola Wojtyły – „papież z dalekiego kraju”, wybranego na tron piotrowy 16 października 1978 roku. Jednak nie tylko, by wspominać, ale by iść za papieskim wezwaniem do odważnego wyznawania wiary.

Muzyka i obraz, słowa i gest, utrwalane na video, mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem, dlatego kontynuujemy nasz cykl filmowy. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Nie powinniśmy bać się dobroci
Być dobrym jak chleb

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status