WYDARZENIA

Razem w obronie życia

Projekt „Zatrzymaj aborcję” to kolejny obywatelski  projekt ustawy,  zmierzający do zwiększenia ochrony życia dzieci poczętych. Kilkakrotnie w poprzednich latach podobne inicjatywy podejmowane w obronie życia nienarodzonych były odrzucane przez Sejm RP.

Nie wystarczyła niewielka grupa posłów jasno określająca się za ochroną życia. Nie wykreślono z polskiego prawa możliwości aborcji dzieci chorych i niepełnosprawnych. Nadal jeden punkt w ustawie umożliwia ok. 95 proc. przypadków legalnej aborcji w Polsce. Próbę dokonania zmian w systemie prawnym naszego kraju podejmujemy zatem kolejny raz, jednocząc siły w stowarzyszeniach, grupach i wielu wspólnotach Kościoła. Proponowana aktualnie zmiana jest niewielka ale jest za to, wielka szansa by uratować rocznie tysiące dzieci. W  „Evangelium vitae” Jan Paweł II nauczał: Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać – oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi…

Dlatego też szczególnie, wszystkich członków Akcji Katolickiej proszę nie tylko o złożenie swojego podpisu ale także o czynne włączenie się w ich dalsze pozyskiwanie. Podejmując wysiłek zbierania podpisów przyczynimy się do tego by mandat społeczny dla projektu, był bardzo silnym argumentem w Sejmie RP. To dzięki naszemu też poparciu, liczni posłowie otrzymali władzę i pełnią ją tam w naszym imieniu. Wspominamy przy tym złożoną w ubiegłym roku petycję do parlamentarzystów „Kochamy każde dziecko”, która utknęła w kuluarach Sejmu.

Zbiórka podpisów pod projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję” potrwa do 15 listopada 2017. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej musi złożyć u Marszałka Sejmu minimum 100 tys. podpisów, jednak górna granica jest nieograniczona! W dalszym procedowaniu Sejm, zgodnie z prawem ma trzy miesiące na zajęcie się sprawą i zarządzenie pierwszego czytania projektu ustawy w Sejmie. Patrząc realnie, decyzja zapadnie w styczniu lub w lutym przyszłego roku.

Więcej szczegółów na www zatrzymajaborcje.pl 

Zebrane karty odsyłamy na adres Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”.

Urszula Furtak – prezes Akcji Katolickiej w Polsce

Zobacz także
Matka Kościoła

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość