U NAS

Zbliża się dzień patronalny Akcji Katolickiej w Diecezji Świdnickiej

14 listopada 2017 r. w Głuszycy odbyło się posiedzenie zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej.

Podczas spotkania rozpoczętego modlitwą i poprowadzonego przez Panią Prezes Magdalenę Jarosz omówiono przede wszystkim stan przygotowań do patronalnej uroczystości Akcji Katolickiej w naszej diecezji. Jak już portal AKCJA informował, spotykamy się w sobotę 25 listopada 2017 r. Nasze uroczystości rozpoczniemy o godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Kolejnym punktem programu będzie konferencja, jaką wygłosi Lech Dokowicz – jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiego katolicyzmu, twórca filmowy i ewangelizator, który był m.in. współorganizatorem niedawnej akcji „Różaniec do Granic”. Na godz. 18:00 zaplanowana jest Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ignacego Deca, który skieruje do nas okolicznościową homilię. Szczególnym akcentem związanym z liturgią będzie uroczyste wręczenie legitymacji i znaczków członkowskich dla osób tworzących wspólnotę Akcji Katolickiej. Cały cykl świątecznych wydarzeń będzie się odbywać w kościele pw. Chrystusa Króla w Głuszycy. Na zakończenie zaplanowana jest wspólna agapa, której gospodarzem będzie POAK Głuszyca.

Zarząd zdecydował ponadto, że w wręczenie symboli członkowskich poprzedzone zostanie złożeniem przyrzeczenia i akt ten dokonany zostanie wraz z członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Tym samym ustalono wspólne obchody uroczystości Chrystusa Króla z bratnim stowarzyszeniem.

Zarząd wstępnie wyznaczył termin posiedzenia Rady Diecezjalnej na 27 stycznia 2018 r. Zaakceptowana została inicjatywa druku kalendarza AK. Skierowano po raz kolejny apel do poszczególnych POAK-ów o przesyłanie informacji z ich działalności oraz ważnych wydarzeń w kręgu ich oddziaływania. Będą one publikowane w mediach redagowanych w środowisku Akcji Katolickiej. Posiedzenie zakończyło się wspólną modlitwą poprowadzoną przez ks. asystenta Sławomira Augustynowicza.

Zobacz także
Pierwszy Błogosławiony
Uzależnienia, zniewolenia, manipulacja

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status