U NAS

Zbliża się dzień patronalny Akcji Katolickiej w Diecezji Świdnickiej

14 listopada 2017 r. w Głuszycy odbyło się posiedzenie zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej.

Podczas spotkania rozpoczętego modlitwą i poprowadzonego przez Panią Prezes Magdalenę Jarosz omówiono przede wszystkim stan przygotowań do patronalnej uroczystości Akcji Katolickiej w naszej diecezji. Jak już portal AKCJA informował, spotykamy się w sobotę 25 listopada 2017 r. Nasze uroczystości rozpoczniemy o godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Kolejnym punktem programu będzie konferencja, jaką wygłosi Lech Dokowicz – jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiego katolicyzmu, twórca filmowy i ewangelizator, który był m.in. współorganizatorem niedawnej akcji „Różaniec do Granic”. Na godz. 18:00 zaplanowana jest Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ignacego Deca, który skieruje do nas okolicznościową homilię. Szczególnym akcentem związanym z liturgią będzie uroczyste wręczenie legitymacji i znaczków członkowskich dla osób tworzących wspólnotę Akcji Katolickiej. Cały cykl świątecznych wydarzeń będzie się odbywać w kościele pw. Chrystusa Króla w Głuszycy. Na zakończenie zaplanowana jest wspólna agapa, której gospodarzem będzie POAK Głuszyca.

Zarząd zdecydował ponadto, że w wręczenie symboli członkowskich poprzedzone zostanie złożeniem przyrzeczenia i akt ten dokonany zostanie wraz z członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Tym samym ustalono wspólne obchody uroczystości Chrystusa Króla z bratnim stowarzyszeniem.

Zarząd wstępnie wyznaczył termin posiedzenia Rady Diecezjalnej na 27 stycznia 2018 r. Zaakceptowana została inicjatywa druku kalendarza AK. Skierowano po raz kolejny apel do poszczególnych POAK-ów o przesyłanie informacji z ich działalności oraz ważnych wydarzeń w kręgu ich oddziaływania. Będą one publikowane w mediach redagowanych w środowisku Akcji Katolickiej. Posiedzenie zakończyło się wspólną modlitwą poprowadzoną przez ks. asystenta Sławomira Augustynowicza.

Zobacz także
Rekolekcje liderów Akcji Katolickiej
AKcja w terenie

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość