NAMYSŁY

Mamo!

Pod Twoją Obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko. Naszymi prośbami racz nie gardzić, otaczaj nas opieką wielką. Zachowaj nas od przygód złych, zamień na radość me łzy! Wypraszaj mi Ducha na wszystkie me dni, usłysz cierpiących wołanie i krzyk! Eee, jestem jednym z tych, co szukają schronienia pod, Mamo, Twym płaszczem Taak, jestem jednym z tych, co wołają do Ciebie wraz z wrzaskiem. Twój dotyk słodki jak miodu plaster, modlitwa się wznosi nad miastem! Przygotowujesz nas na ten moment, gdy przyjdzie powtórnie nasz Pasterz! Witaj Królowo, Matko Miłosierdzia! Życie słodyczy, Nadziejo nasza witaj! Gdy do Ciebie wołamy my grzesznicy, ciągle Diabeł zębami zgrzyta! I chociaż skubany ma głowę, to swoją piekielną twardą jak tytan Ty miażdżysz go Swoją pokorą i bierzesz w obronę nas Matko, Piękna i Cicha… Pod Twoją Obronę uciekamy się – Najlepsza Mamo! Arko przymierza, Gwiazdo Zaranna – do Nieba Bramo! Przyprowadź nas do Twego Syna Jezusa – Mamo! Święta Maryjo, wypraszaj nam pokój na cały ten amok!

Modlitwa w takim muzycznym klimacie, jakim jest rap, z pewnością nie jest czymś oczywistym dla wielu z nas. Jednocześnie warto zauważyć, że to jest jeden z języków, jakim można się posłużyć do przekazania zaproszenia do wspólnej modlitwy. Dobitność słów, charakterystyczna warstwa akustyczna, specyficzne sposoby bycia na modlitwie – to wszystko skoncentrowane w piosence napisanej i śpiewanej przez formację „Heres – wyzwoleni z niewoli”.

Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Krzyż to wieczne życie w szczęściu bez miary
Przyjdźcie z radością do swego Pana

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status