WYDARZENIA

Komunikat Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej

Rada Krajowego Instytutu AK obradowała na zwyczajnym zebraniu 3 lutego 2018 r., w siedzibie Centrum Okopowa w Warszawie. To pierwsze spotkanie w bieżącym roku stało się okazją do skierowania podziękowań za odpowiedzialność, zaangażowanie i apostolski trud każdego członka Akcji Katolickiej w Polsce. Rada przyjęła sprawozdania za rok 2017 oraz udzieliła absolutorium Zarządowi KIAK.

Wśród wielu tematów, podsumowujących miniony rok, podkreślono ważność zorganizowanej formacji dla Zarządów DIAK i Księży Asystentów, uaktywnienie w przestrzeni medialnej a także liczne spotkania w diecezjach oraz widoczny udział AK w uroczystościach Kościoła w Polsce. Jednak za wydarzenie najważniejsze roku 2017 uznano ustanowienie Św. Jana Pawła II patronem Akcji Katolickiej w Polsce.

Podejmując kierunek nakreślony przez Konferencję Episkopatu Polski, zawarty w programie duszpasterskim Kościoła w Polsce „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, Rada omówiła zaplanowane na najbliższy czas inicjatywy zawarte w kalendarium Akcji Katolickiej w Polsce na rok 2018. Kontynuując umocnienie AK na mapie duszpasterskiej Polski, omówiono przygotowania do rozpoczynających się między diecezjalnych rekolekcji dla liderów AK, które odbędą się w czterech miejscach w Polsce: Zakopanem, Sobótce k. Wrocławia, Gnieźnie oraz Kodniu. Wśród innych ważnych kwestii, poruszanych przez Radę, znalazł się temat 100 Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz udział w pielgrzymce Akcji Katolickiej na Jasną Górę i przygotowanie do Zjazdu Akcji Katolickiej w Polsce, zaplanowanego w Poznaniu z okazji 1050 rocznicy przybycia do Polski pierwszego biskupa Jordana.

Rada podziękowała za pracę wieloletniemu skarbnikowi Zarządu KIAK Panu Mieczysławowi Falkowskiemu. W wyniku wyborów uzupełniających Pani Aneta Wolna z Diecezji Ełckiej została wybrana do składu Zarządu KIAK.

Odpowiadając na potrzeby dzisiejszego świata, poprzez multimedialny wykład Pani dr Moniki Przybysz pt. „Odpowiedzialność za Słowo w Sieci”, zgromadzeni członkowie Rady KIAK rozeznawali współczesną misję aktywnej części Kościoła. Spotkanie Rady Krajowej zakończono oświadczeniem wspierającym działania najwyższych władz Rzeczpospolitej Polskiej, w sprawie ataków na Państwo Polskie w związku z przyjęciem nowelizacji ustawy o IPN.

Króluj nam Chryste!

W imieniu Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej

Prezes Zarządu KIAK

Urszula Furtak

Zobacz także
Podziękujmy wspólnie za dar kanonizacji Świętego Papieża
Światłość prawdziwa

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status