WYDARZENIA

Rio in Częstochowa!

Mając świadomość, że wielu młodych z Europy nie będzie miało możliwości wyjechania do Brazylii, katolicka Wspólnota Emmanuel i Archidiecezja Częstochowska organizują równoległe spotkanie w łączności ze zgromadzonymi na Światowych Dniach Młodzieży. Na wyjątkowość tego wydarzenia składają się nie tylko miejsce – duchowa stolica Polski, ale również jego międzynarodowy charakter i bogaty program.

Europejskie Forum Młodych 2013 – Rio in Częstochowa! odbędzie się w dniach 23 – 28 lipca 2013 r., równolegle ze Światowymi Dniami Młodzieży w Rio de Janeiro.

Program spotkania przygotowywany jest z myślą o osobach w wieku 16 – 30 lat. Ma on na celu umożliwić uczestnikom Forum duchową jedność z młodymi zgromadzonymi w Rio de Janeiro. Ze względu na międzynarodową rangę wydarzenia i obecność młodzieży z całej Europy, obowiązującymi językami będą polski i angielski. Religijny charakter Forum podkreśli codzienna Eucharystia, modlitwa uwielbienia, adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość rozmowy z kapłanami i skorzystania z sakramentu pojednania.

Młodzi będą mogli też rozmawiać na różne, ważne dla nich tematy podczas warsztatów, konferencji, spotkań z zaproszonymi gośćmi, a swoje umiejętności prezentować lub rozwijać w trakcie tzw. talents corners. Wszystkie zajęcia są przygotowywane tak, aby jednocześnie brały w nich udział osoby z różnych krajów. W programie Forum przewidziane jest również zwiedzanie Częstochowy. Koszty udziału w Forum są zależne od czasu zgłoszenia i narodowości. Dla uczestników z Polski przedstawiają się następująco: przy rejestracji do 30 kwietnia 2013 r. – 260 PLN, przy rejestracji do 30 czerwca 2013 r. – 280 PLN. Pełna cena to 300 PLN. Miejscem spotkania młodych będą tereny Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

(ep)

Zobacz także
„Śląsk” zaśpiewa i zagra
Jeden z nas nie zniknie
3 komentarze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status