WYDARZENIA

Rio in Częstochowa!

Mając świadomość, że wielu młodych z Europy nie będzie miało możliwości wyjechania do Brazylii, katolicka Wspólnota Emmanuel i Archidiecezja Częstochowska organizują równoległe spotkanie w łączności ze zgromadzonymi na Światowych Dniach Młodzieży. Na wyjątkowość tego wydarzenia składają się nie tylko miejsce – duchowa stolica Polski, ale również jego międzynarodowy charakter i bogaty program.

Europejskie Forum Młodych 2013 – Rio in Częstochowa! odbędzie się w dniach 23 – 28 lipca 2013 r., równolegle ze Światowymi Dniami Młodzieży w Rio de Janeiro.

Program spotkania przygotowywany jest z myślą o osobach w wieku 16 – 30 lat. Ma on na celu umożliwić uczestnikom Forum duchową jedność z młodymi zgromadzonymi w Rio de Janeiro. Ze względu na międzynarodową rangę wydarzenia i obecność młodzieży z całej Europy, obowiązującymi językami będą polski i angielski. Religijny charakter Forum podkreśli codzienna Eucharystia, modlitwa uwielbienia, adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość rozmowy z kapłanami i skorzystania z sakramentu pojednania.

Młodzi będą mogli też rozmawiać na różne, ważne dla nich tematy podczas warsztatów, konferencji, spotkań z zaproszonymi gośćmi, a swoje umiejętności prezentować lub rozwijać w trakcie tzw. talents corners. Wszystkie zajęcia są przygotowywane tak, aby jednocześnie brały w nich udział osoby z różnych krajów. W programie Forum przewidziane jest również zwiedzanie Częstochowy. Koszty udziału w Forum są zależne od czasu zgłoszenia i narodowości. Dla uczestników z Polski przedstawiają się następująco: przy rejestracji do 30 kwietnia 2013 r. – 260 PLN, przy rejestracji do 30 czerwca 2013 r. – 280 PLN. Pełna cena to 300 PLN. Miejscem spotkania młodych będą tereny Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

(ep)

Zobacz także
Bądźmy świadomymi obywatelami
Ojciec Święty apeluje o wspólną modlitwę
3 komentarze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość