WYDARZENIA

Jeden z Nas

„Jeden z Nas” to największa akcja pro-­life na naszym kontynencie i pierwsze wspólne działanie wszystkich organizacji broniących życia z całej Europy.

Celem akcji jest uniemożliwienie dalszego finansowania z budżetu Unii Europejskiej aborcji oraz doświadczeń na ludzkich embrionach. Jej inicjatorzy chcą w ten sposób wykorzystać ścieżkę prawną obowiązującą w krajach Unii. Powołują się na wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z 2011 r. Trybunał orzekł wtedy, iż >> życie człowieka zaczyna się od chwili zapłodnienia. Embrion ludzki wymaga szacunku i ma swoją godność. To wyklucza możliwość opatentowania jakiejkolwiek procedury, która zakłada jego niszczenie lub tego wymaga. <<

Akcja „Jeden z Nas” jest jedną z pierwszych zarejestrowanych tzw. europejskich inicjatyw obywatelskich – przewidzianej w Traktacie Lizbońskim formuły demokracji uczestniczącej dostępnej dla obywateli Unii Europejskiej. Gdy zostanie zebrany 1 milion głosów, Komisja Europejska będzie zobowiązana zorganizować wysłuchanie publiczne, w czasie którego liderzy inicjatywy będą mogli przedstawić komisarzom argumenty za zmianą polityki finansowej UE. Następnie Komisja podejmie decyzję, czy skierować sprawę do PE. Decyzja wraz z uzasadnieniem zostanie opublikowana w Dzienniku Ustaw Komisji Europejskiej we wszystkich oficjalnych językach UE. Chronimy życie nienarodzonych. Dzisiaj UE funduje aborcję z naszych podatków. Zatrzymamy to! Akcję „Jeden z Nas” możesz wesprzeć nie wychodząc z domu, korzystając z elektronicznego formularza dostępnego w internecie lub zbierając podpisy na specjalnych formularzach, które można wydrukować i wypełniać według instrukcji dostępnych dla każdego zainteresowanego.

Wśród ambasadorów akcji w Polsce jest m.in. znany dziennikarz telewizyjny Przemysław Babiarz.

(kk)

WIĘCEJ INFORMACJI: Jedenznas.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dla dobra małżeństwa i rodziny

> Adoptuj duchowo dziecko

Zobacz także
Konwencja sankcjonuje przemoc wobec rodziny
Największy z cudów
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status