WYDARZENIA

Misyjne wakacje z Bogiem

Co to są Misyjne Wakacje z Bogiem? Jest to rodzaj odpoczynku dla dzieci, połączonego z pogłębieniem życia religijnego. Mają one za zadanie ukazanie właściwego znaczenia misji, kształtowanie postawy odpowiedzialności za misje już od najmłodszych lat oraz potrzeby dzielenia się skarbem wiary.

Referat Misyjny Kurii Świdnickiej organizuje tygodniowe wakacje z Bogiem w dniach 9 – 16 lipca 2013 r. w Zagórzu Śląskim. Są one  adresowane do dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Każdego dnia przewidziane jest czynne uczestnictwo  w Eucharystii. Ponadto ma miejsce modlitwa różańcowa lub Droga Krzyżowa i inne formy modlitwy przygotowywane przez dzieci z ich animatorami. Spotkania prowadzone są przez odpowiednio przygotowanych animatorów misyjnych, którymi są między innymi klerycy, katecheci i studenci. Mali uczestnicy zapoznają się z sytuacją rówieśników z krajów misyjnych, a także sylwetkami wielkich misjonarzy i świętych – wszystko to przygotowane odpowiednio do wieku i poziomu dzieci staje się dla nich wielką duchową przygodą. Uczestnicy wakacji uświadamiają sobie wtedy sens swojego życia chrześcijańskiego. Formacji służą również czynności dnia codziennego, przez które dzieci wychowywane są do poszanowania rzeczy danych im do użytku, pomieszczeń, zasad ekologii – w kontekście nędzy i głodu, jakie dotykają dzieci z krajów misyjnych oraz do poszanowania spożywanego pokarmu. Czas popołudniowy przewidziany jest na wycieczki, konkursy i gry. Każdy dzień kończy się tzw. „pogodnym wieczorem” – chwilą szczególnej rozrywki i radości. Inspiracją do misyjnego otwarcia i zaangażowania są spotkania z misjonarzami, którzy dzieląc się swoimi doświadczeniami misyjnej pracy, opowiadają o sytuacji afrykańskich czy latynoamerykańskich dzieci. Podobną rolę odgrywają filmy o tematyce misyjnej.

W Referacie Misyjnym Świdnickiej Kurii Biskupiej lub na stronie internetowej można pobrać kartę Uczestnictwa, którą należy wypełnić i koniecznie dostarczyć przed rozpoczęciem turnusu misyjnego. Koszt pobytu dla jednej osoby wynosi 330. zł. Dojazd i powrót we własnym zakresie. Termin zgłaszania uczestników upływa dnia 28 czerwca 2013 r., telefonicznie do Referatu Misyjnego 748564405 oraz 787712013 lub na adres e-mail: misje@diecezja.swidnica.pl

(kk)

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Z rodziną jest najlepiej!
Jak głosowali posłowie w sprawie tzw. „konwencji przemocowej”

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status