WYDARZENIA

Aborcja to zabijanie dzieci!

Posłowie Platformy Obywatelskiej: Jakub Szulc z Kłodzka, Monika Wielichowska z Nowej Rudy, Tomasz Smolarz z Bielawy, Katarzyna Mrzygłocka z Wałbrzycha, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska z Wałbrzycha oraz  Halina Szymiec-Raczyńska ze Świdnicy (Inicjatywa Dialogu – poprzednio Ruch Palikota) głosowali dzisiaj w Sejmie za odrzuceniem w pierwszym czytaniu społecznego projektu ustawy chroniącej dzieci niepełnosprawne i chore przed aborcją. Tym samym poparli prawo zezwalające na zabijanie dzieci nienarodzonych z powodu ich przypuszczalnej choroby.

Jedynymi parlamentarzystami wywodzącymi się z wałbrzyskiego okręgu wyborczego i tym samym z Diecezji Świdnickiej, którzy poparli tę inicjatywę byli: Anna Zalewska (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Andrzej Dąbrowski (Polskie Stronnictwo Ludowe).

Pod obywatelskim projektu ustawy o zmianie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży podpisało się ponad 400 000 osób z całej Polski. Debata, która odbyła się wczoraj w Sejmie i dzisiejsze głosowanie przesądziły, iż projekt nie zostanie nawet rozpatrzony przez parlament. Większość posłów, w tym sześcioro posłów wybranych z terenu obejmującego naszą Diecezji zdecydowała, że nie będzie dyskusji nad prawo do życia dzieci, u których w świetle obecnego prawa w wyniku diagnozy przeprowadzonej w okresie prenatalnym „zachodzi prawdopodobieństwo wystąpienia wady genetycznej lub choroby”.

>> Aborcja nie zapobiega niepełnosprawności – to jest zabicie dziecka niepełnosprawnego, które już żyje. << – powiedziała w trakcie wczorajszej debaty w Sejmie Kaja Urszula Godek – pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” . Całe wystąpienie możesz przeczytać  TUTAJ.

(kk)

>>> NASZA ANKIETA: Posłowie popierający aborcję są godni zaufania? – wyraź Swoją opinię <<<

 

Po raz kolejny polski Sejm odmawia dzieciom nienarodzonym prawa do życia. Większość posłów, w tym niektórzy posłowie wybrani na terenie Diecezji Świdnickiej, odmawiają nawet debaty na ten temat. Powodowani partyjną dyscypliną lub ideologicznym zacietrzewieniem, wyrzucają do kosza prawie pół miliona podpisów Polek i Polaków, pokazując nam wszystkim, że nie mają ochoty rozmawiać o fundamentalnym prawie każdego człowieka, jakim jest prawo do życia.

Widujemy tych polityków w swoich miastach, spotykamy się z nimi na rozmaitych uroczystościach (także religijnych) i imprezach. Słyszymy od nich słowne zapewnienia, że pracują w Sejmie w naszym imieniu. Gdy jednak prosimy, aby dyskutowali nad naszym wnioskiem, w aurze wrzasków, drwin i demagogii, w głosowaniu mówią nam „nie”. Być może zapominają, że przyjdzie czas, kiedy my będziemy głosować.

We wrześniu 2009 r. Ksiądz Biskup Ignacy Dec powiedział: >> Wstydzimy się natomiast tych parlamentarzystów, którzy przegłosowali odrzucenie projektu obywatelskiego, pod którym złożono 600 tysięcy podpisów, projektu opowiadającego się za całkowitą ochroną życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci. << Te słowa dotyczyły wprawdzie innej inicjatywy, też niestety odrzuconej przez sejmową większość, ale są nadal, a może nawet bardziej, aktualne. Wstydzę się – jako obywatel i katolik – za posłów, którzy głosują za zabijaniem najsłabszych z nas.

Krzysztof Kotowicz

www.kotowicz.pl

Zobacz także
Wolność prawdziwa zawiera się w przestrzeni dobra
To jedna z największych zbrodni
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status