WYDARZENIA

Największy z cudów

„Największy z cudów” to porywający, pełnometrażowy film animowany dający nowe spojrzenie na cud, jakim jest Msza Święta Kościoła katolickiego z aniołami i demonami w tle. Premiera filmu, którego dystrybutorem jest FT Films, odbyła się w ubiegłym tygodniu w Rzeszowie. W wydarzeniu tym wzięli m.in. udział Agnieszka Więdłocha, Maciej Musiał, Radosław Pazura – aktorzy, którzy udzielili polskiego głosu bohaterom filmu.

Fabuła skupia się na trzech osobach, które spotykają się na tej samej Mszy Świętej z powodu życiowych kryzysów, z jakimi walczy każdy z nich. Msza Święta nie jest dla nich niczym nowym, ale nie są w stanie zrozumieć jej prawdziwego znaczenia. Pomoc przychodzi ze strony aniołów stróżów, którzy pozwalają bohaterom pojąć walkę dobra ze złem i cudowny triumf wiary, który unaocznia się podczas każdej Eucharystii. To, czego doświadczą w trakcie tej Eucharystii, zmieni ich życie na zawsze.

„Największy z cudów” po mistrzowsku ukazuje niewidoczne aspekty wiary katolickiej. Dzięki swoim aniołom, bohaterowie zaczynają rozumieć słowa papieża Benedykta XVI, które znalazły się w wywiadzie „Światło Świata”, jaki przeprowadził z nim niemiecki dziennikarz Peter Seewald. Tak mówił Ojciec Święty o Eucharystii: >> Tu dzieje się coś wyjątkowego. On tu jest. Ten, przed którym padamy na kolana! << Podczas Mszy modlimy się pośród tysięcy aniołów. Święty Jan Chryzostom powiedział: >> Kiedy odprawiana jest Msza Święta, sanktuarium wypełnione jest niezliczoną liczbą aniołów, które uwielbiają Świętą Ofiarę oddawaną na ołtarzu. Oprócz aniołów stróżów wiernych, przy Mszy obecne są tysiące duchów, które z namaszczeniem chwalą swojego Boga i Pana. <<

Aż trudno sobie wyobrazić, że Eucharystia stała się ona tematem filmu 3D. A jednak! >> To opowieść o pojednaniu z Bogiem. Współczesny człowiek, wyobcowany przez pośpiech życia codziennego, odsuwa się od rzeczy najważniejszych. Przytłoczony problemami egzystuje z dnia na dzień bez świadomości transcendentnego znaczenia życia. Z dala od duchowości. Niezdolny do dostrzeżenia, że problemy mają rozwiązanie, a nierozwiązane prowadzą do utraty wiary. Nasi bohaterowie u początku opowieści reprezentują takich właśnie ludzi, którzy nie umieją zobaczyć niczego innego poza swoimi kłopotami  << – powiedział reżyser „Największego z cudów”, Bruce M. Morris, który pracował przy takich filmach animowanych jak „Pocahontas” czy „Herkules”, a w 2009 r. zdobył nominację do Oscara za swoją pracę przy filmie „Księżniczka i żaba”.

Producentem filmu jest Pablo Jose Barroso z Dos Corazones Productions, producent „Cristiady” – filmu opowiadającego historię meksykańskiego Powstania Cristeros, o którym wielokrotnie pisaliśmy w Portalu AKCJA.  Muzykę do filmu napisał nominowany do Oscara Mark McKenzie, który aranżował ścieżkę dźwiękową do „Tańczącego z wilkami”. Pracował również przy filmach: „Faceci w czerni”, „Spiderman” i „Epoka Lodowcowa 2: Odwilż”. Jak stwierdził Randy Sly z portalu Catholic Online: >> film całkowicie spełnia swoją funkcję, pomagając ludziom ogarnąć Eucharystię całym swym sercem, duszą, umysłem i siłą. <<

O pokazach filmu „Największy z cudów” na terenie Diecezji Świdnickiej będziemy naszych Czytelników informować, tak, jak czyniliśmy to w przypadku filmów „Cristiada” i „October Baby”.

(kk)

Na podstawie: najwiekszyzcudow.pl , ftfilms.org

Zobacz także
Krzyże, dzwony…
Rodzina jako instytucja stanowi fundament ustroju społecznego państwa

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status