WYDARZENIA

Jedyność Jezusa Chrystusa

Międzywydziałowa Katedra Teologii Katolickiej Uniwersytetu w Białymstoku oraz Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej zorganizowały 11 stycznia 2014 r. konferencję duszpasterzy i katechetów pod hasłem „Jedyność Jezusa Chrystusa”.

Wzięli w niej udział członkowie Akcji Katolickiej z prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej Haliną Szydełko na czele. Pani prezes wygłosiła referat na temat „Tożsamość katolików świeckich i ich misja w głoszeniu Jezusa Chrystusa”. Zwróciła uwagę na liczne prawa, które nie zawsze właściwie wykorzystujemy, co powoduje  negatywne skutki. W swym wystąpieniu odniosła się do prawo do życia, do godnego życia, pracy, kultury oraz wynikających z nich obowiązków, o których mamy przypominać zwłaszcza rodzicom. Wskazała również na liczne zagrożenia, w tym ekspansję szkodliwych ideologii. Podawała przykłady działań Akcji Katolickiej w Polsce w trosce o dobro wspólne, wartości chrześcijańskie, dotyczące obrony godności człowieka. Akcentowała potrzebę solidnej wiedzy, by argumentować kompetentnie i merytorycznie. Zwracała uwagę, że zadaniem katolików jest także włączanie się w różne struktury władzy, by również w tych środowiskach stawać się świadkami Chrystusa. Zakończyła wystąpienie zachęcając do odważnego działania, by nie dać się zniechęcić.

Podczas spotkania mówiono także o zadaniach zrealizowanych przez Akcję Katolicką. Prezes KIAK  przedstawiła sytuację Akcji Katolickiej w Polsce, mówiła o tożsamości katolików świeckich oraz podejmowanych działaniach z uwzględnieniem roli AK w życiu społeczno-politycznym.

Warto przypomnieć, że w grudniu ub.r. Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej zorganizował I Forum Katolickie pod hasłem „Jeden Kościół”, o czym obszernie pisaliśmy na Portalu AKCJA. Jak zatem widać tematyka eklezjologiczna stanowi ważną dziedzinę działalności Akcji Katolickiej w Polsce. Kolejne Forum Katolickie Diecezji Świdnickiej jest planowane na wiosnę bieżącego roku.

(kk)

Na podstawie: ak.org.pl

Fot: Teresa Niewińska

Zobacz także
Gdzie chrzest, tam nadzieja
Jeden z Nas

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość