WYDARZENIA

Jedyność Jezusa Chrystusa

Międzywydziałowa Katedra Teologii Katolickiej Uniwersytetu w Białymstoku oraz Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej zorganizowały 11 stycznia 2014 r. konferencję duszpasterzy i katechetów pod hasłem „Jedyność Jezusa Chrystusa”.

Wzięli w niej udział członkowie Akcji Katolickiej z prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej Haliną Szydełko na czele. Pani prezes wygłosiła referat na temat „Tożsamość katolików świeckich i ich misja w głoszeniu Jezusa Chrystusa”. Zwróciła uwagę na liczne prawa, które nie zawsze właściwie wykorzystujemy, co powoduje  negatywne skutki. W swym wystąpieniu odniosła się do prawo do życia, do godnego życia, pracy, kultury oraz wynikających z nich obowiązków, o których mamy przypominać zwłaszcza rodzicom. Wskazała również na liczne zagrożenia, w tym ekspansję szkodliwych ideologii. Podawała przykłady działań Akcji Katolickiej w Polsce w trosce o dobro wspólne, wartości chrześcijańskie, dotyczące obrony godności człowieka. Akcentowała potrzebę solidnej wiedzy, by argumentować kompetentnie i merytorycznie. Zwracała uwagę, że zadaniem katolików jest także włączanie się w różne struktury władzy, by również w tych środowiskach stawać się świadkami Chrystusa. Zakończyła wystąpienie zachęcając do odważnego działania, by nie dać się zniechęcić.

Podczas spotkania mówiono także o zadaniach zrealizowanych przez Akcję Katolicką. Prezes KIAK  przedstawiła sytuację Akcji Katolickiej w Polsce, mówiła o tożsamości katolików świeckich oraz podejmowanych działaniach z uwzględnieniem roli AK w życiu społeczno-politycznym.

Warto przypomnieć, że w grudniu ub.r. Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej zorganizował I Forum Katolickie pod hasłem „Jeden Kościół”, o czym obszernie pisaliśmy na Portalu AKCJA. Jak zatem widać tematyka eklezjologiczna stanowi ważną dziedzinę działalności Akcji Katolickiej w Polsce. Kolejne Forum Katolickie Diecezji Świdnickiej jest planowane na wiosnę bieżącego roku.

(kk)

Na podstawie: ak.org.pl

Fot: Teresa Niewińska

Zobacz także
Znaki
Zanurzeni w muzyce

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status