WYDARZENIA

Akcja Katolicka pielgrzymuje na Jasną Górę

W sobotę 21 czerwca 2014 r. odbędzie się Ogólnopolska  Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Wzorem lat ubiegłych, tegoroczna pielgrzymka rozpocznie się w Katedrze Częstochowskiej.

Stamtąd w uroczystej procesji uczestnicy Pielgrzymki udadzą się pod szczyt Jasnej Góry i tam będą kontynuować modlitwę i refleksję. W tym roku nasze spotkanie z Maryją Królową Polski będzie również wyrazem wdzięczności za kanonizację dwóch wielkich papieży – Jana XXIII i Jana Pawła II. Podczas Eucharystii odnowimy przyrzeczenie Chrztu św. Mamy nadzieję gościć na naszej pielgrzymce panią Marię Grację Tibaldi z Rzymu – Sekretarza Międzynarodowego Forum Akcji Katolickiej oraz przedstawicieli Akcji Katolickiej z Wielkiej Brytanii, Ukrainy a także Rumunii.

Podobnie jak w ubiegłym roku – wyjazd członków i sympatyków Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej organizowany jest ze względów komunikacyjnych wyłącznie przez oddziały parafialne, a wszyscy, którzy przybędą do Częstochowy spotykają się pod Katedrą Częstochowską, a potem przed klasztorem Ojców Paulinów.

(kk)

Na podstawie: ak.org.pl

Zobacz także
Oto Pan Bóg!
Akcja Katolicka dla Kościoła i Ojczyzny

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status