WYDARZENIA

Winniśmy chlubić się z Krzyża Pana naszego

A my winniśmy chlubić się z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa, w którym jest zbawienie, żywot i zmartwychwstanie nasze, przez którego zbawieni i uwolnieni jesteśmy. Bóg niech się zmiłuje nad nami i błogosławi nam: niech rozjaśni oblicze swoje względem nas i niech się zmiłuje nad nami.

Zaczynamy dzień znakiem krzyża i widzimy krzyż na ścianie naszego mieszkania, mijamy krzyże zmierzając do pracy lub szkoły. Krzyż znajduje się w miejscach pracy, w szpitalach, szkołach, urzędach i więzieniach. Nosimy krzyżyk na łańcuszku i czynimy znak krzyża na chlebie. Krzyżyk stawiamy dziecku na czole i krzyż stawiamy na grobach naszych bliskich. Krzyżem odznaczani są wybitni obywatale i krzyż symbolizuje pomoc udzielaną w różnych trudnych sytuacjach. Zacytowana modlitwa wstępna z liturgii mszalnej w święto Podwyższenia Krzyża Świętego zasługuje na przypomnienie, bo właśnie wczoraj obchodziliśmy ten dzień.

Kolejne zdjęciu, które publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA zostało wykonane w Katedrze Świętych Stanisława i Wacława w Świdnicy. Uchwyć i Ty w obiektyw to, co Cię urzekło, zaskoczyło lub to, co uważasz za piękne, szczere i cenne świadectwo wiary. Opisz i wyślij zdjęcie na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI.

Zobacz także
Jeśli Bóg tak będzie chciał
Cristiada – świadectwo wiary

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status