WYDARZENIA

Winniśmy chlubić się z Krzyża Pana naszego

A my winniśmy chlubić się z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa, w którym jest zbawienie, żywot i zmartwychwstanie nasze, przez którego zbawieni i uwolnieni jesteśmy. Bóg niech się zmiłuje nad nami i błogosławi nam: niech rozjaśni oblicze swoje względem nas i niech się zmiłuje nad nami.

Zaczynamy dzień znakiem krzyża i widzimy krzyż na ścianie naszego mieszkania, mijamy krzyże zmierzając do pracy lub szkoły. Krzyż znajduje się w miejscach pracy, w szpitalach, szkołach, urzędach i więzieniach. Nosimy krzyżyk na łańcuszku i czynimy znak krzyża na chlebie. Krzyżyk stawiamy dziecku na czole i krzyż stawiamy na grobach naszych bliskich. Krzyżem odznaczani są wybitni obywatale i krzyż symbolizuje pomoc udzielaną w różnych trudnych sytuacjach. Zacytowana modlitwa wstępna z liturgii mszalnej w święto Podwyższenia Krzyża Świętego zasługuje na przypomnienie, bo właśnie wczoraj obchodziliśmy ten dzień.

Kolejne zdjęciu, które publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA zostało wykonane w Katedrze Świętych Stanisława i Wacława w Świdnicy. Uchwyć i Ty w obiektyw to, co Cię urzekło, zaskoczyło lub to, co uważasz za piękne, szczere i cenne świadectwo wiary. Opisz i wyślij zdjęcie na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI.

Zobacz także
Jego Córka
Litania do Wszystkich Świętych

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość