WYDARZENIA

Piosenka dla Córki

O tych dniach pełnych nadziei. Pełnych rozmów i sporów gorących. O tych nocach kiepsko przespanych. Naszych sercach mocno bijących. O tych ludziach, którzy poczuli,  że są wreszcie – teraz – u siebie. Solidarnie walczą o dzisiaj. I o przyszłość także dla Ciebie.

Nieformalny hymn „Solidarności” przypomina wydarzenia z Sierpnia 1980, kiedy został napisany przez Krzysztofa Pietrzyka. Muzykę skomponował Maciej Pietrzyk. Wbrew zakazom PRL-owskiej cenzury autor słów zaśpiewał ją podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1981 r. Song był również ilustracją kultowego filmu Andrzeja Wajdy „Człowiek z żelaza”. Światowy wymiar piosenka znalazła w 1989 r., gdy w Bratysławie zaśpiewała go słynna wokalistka Joan Baez. Niech w ostatni sierpniowy wieczór, trzydzieści pięć lat po Sierpniu 1980 roku, znajdzie się w nas miejsce nie tylko dla wspomnień, ale refleksji co dalej z naszą …solidarnością.

Ikona: solidarnosc.collegium.edu
Zobacz także
Kiedy droga była celem
Raduj się Świecie

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status