WYDARZENIA

Piosenka dla Córki

O tych dniach pełnych nadziei. Pełnych rozmów i sporów gorących. O tych nocach kiepsko przespanych. Naszych sercach mocno bijących. O tych ludziach, którzy poczuli,  że są wreszcie – teraz – u siebie. Solidarnie walczą o dzisiaj. I o przyszłość także dla Ciebie.

Nieformalny hymn „Solidarności” przypomina wydarzenia z Sierpnia 1980, kiedy został napisany przez Krzysztofa Pietrzyka. Muzykę skomponował Maciej Pietrzyk. Wbrew zakazom PRL-owskiej cenzury autor słów zaśpiewał ją podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1981 r. Song był również ilustracją kultowego filmu Andrzeja Wajdy „Człowiek z żelaza”. Światowy wymiar piosenka znalazła w 1989 r., gdy w Bratysławie zaśpiewała go słynna wokalistka Joan Baez. Niech w ostatni sierpniowy wieczór, trzydzieści pięć lat po Sierpniu 1980 roku, znajdzie się w nas miejsce nie tylko dla wspomnień, ale refleksji co dalej z naszą …solidarnością.

Ikona: solidarnosc.collegium.edu
Zobacz także
Pod pozorem troski o kobiety
Słowo Pani Prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej na 100 – lecie urodzin Jana Pawła II

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość