WYDARZENIA

Jest coraz mniej czasu

Czy wiesz, że rok temu w Rzymie w trakcie synodu poświęconego rodzinie, większość z obecnych tam wysokich hierarchów Kościoła opowiedziała się przeciwko tradycyjnej rodzinie? Tak! Kardynałowie i biskupi, pod przewodnictwem duchownych niemieckich postulowali, aby do sakramentu Eucharystii dopuścić rozwodników żyjących w nowych związkach. To tak, jakby stwierdzili: Możecie się rozwodzić i zakładać nowe „rodziny”, Bóg i tak wam wybaczy. Czy wiesz, że Ci sami hierarchowie, w odpowiedzi na żądania lewicowych środowisk, postanowili dowartościować homoseksualizm, nazywając to nowym miłosierdziem? To są fakty, o których się nie mówi!

Ta skandaliczna rewolucja jest przygotowywana od dłuższego czasu, ma być wprowadzona po cichu i powoli, tak aby nie pozostawić nam wyboru. Mamy jeszcze czas, aby się zorganizować i wzajemnie informować o tym, co się dzieje w Rzymie, i jak skutecznie bronić tradycyjnej rodziny. Wiem, że moje słowa brzmią paradoksalnie – „dowiadywać się co złego dzieje się w Rzymie”. Jednak poznałem szokujące relacje licznych duchownych m.in. kardynała Rajmunda Burke’a, arcybiskupa Jana Pawła Lengi, czy biskupa Atanazego Schneidera. Ci odważni kapłani mówią wprost: Istnieje duża grupa osób, której zależy aby zniszczyć rodzinę! Dlatego my nie możemy pozostać obojętni.

W październiku tego roku ma się odbyć kolejna sesja synodu biskupów ds. rodziny i moderniści – głównie niemieccy kardynałowie i biskupi – już zapowiedzieli, że będą walczyć o to, by ich postulaty zostały zaakceptowane przez papieża Franciszka. Nie mam wątpliwości, że brak wyraźniej reakcji wiernych – brak naszej reakcji – ułatwi wprowadzenie tych niedopuszczalnych zmian. Dlatego zdecydowaliśmy się rozpocząć wielką kampanię.

Po pierwsze, postanowiliśmy napisać list do Ojca Świętego. Jako jego duchowe dzieci zwracamy się do naszego duszpasterza, aby stał na straży nauczania Pana Jezusa. Tę część kampanii nazwaliśmy Synowską Prośbą. List do papieża Franciszka umieszczony na stronie ratujmyrodzine.pl  podpisało dotychczas ponad 550 000 osób.

Po drugie, opublikowaliśmy broszurę zatytułowaną „Opcja preferencyjna na rzecz rodziny”, która jest kompendium wiedzy niezbędnej do zrozumienia, o jaką stawkę będzie się toczyła gra podczas zbliżającego się synodu. Ta publikacja jest bardzo ważna, bowiem zawiera 100 pytań i odpowiedzi wyjaśniających wszystko to, z czym mamy do czynienia i jak my, katolicy, możemy skutecznie bronić nauczania Pana Jezusa, a dzięki temu bronić rodziny. Nie jest to zawiła książka teologiczna, ale praktyczny i przystępny poradnik przeznaczony dla każdego katolika. Powstała przy udziale wybitnych duchownych: abpa Pagotto, bpa Vasy i bpa Schneidera. Przedmowę do niej napisał kardynał Jorge Arturo Medina Estevez. Wejdź na stronę ebook.ratujmyrodzine.pl i pobierz za darmo tę ważną publikację. Jeśli każdy z nas przekaże tę broszurę (lub link do niej) trzem osobom, to nasza kampania będzie mieć wielką szansę powodzenia! Zależy nam, aby każdy mógł dotrzeć do tej publikacji, bądź otrzymał jej kopie w dowolnej postaci. Musimy mieć świadomość, do czego doprowadzą zmiany postulowane przez niemieckich hierarchów. Pamiętaj! Mamy niewiele czasu. Kolejna sesja synodu odbędzie się już w październiku. Nie możemy czekać!

Sławomir Olejniczak

Prezes Instytutu Ks. Piotra Skargi

Zobacz także
Listopadowa modlitwa za zmarłych
Nieśmy Ewangelię nadziei

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status